Doživotí

Doživotí Originální název: Doživotí

XYZ - 2007
ISBN: 978-80-87021-82-8

XYZ (2007) 978-80-87021-82-8 446

Kniha přináší otevřené výpovědi vězňú-pachatelů nejbrutálnějších trestných činů.Životní příběhy hlavních aktérů této knihy se většinou vymikají lidskému chápání a na čtenáře působí místy přímo neuvěřitelně.Všichni byli odsouzeni k doživotí za vraždy, ale přesto téměř všichni tvrdí, že jsou nevinní a obětmi justičních omylů.Kniha nabízí pohled na nejtěžší zločiny a dává nahlédnout do světa lidí, kteří už nemají většinou co ztratit.Obsahuje např. příběhy Jiřího Kajínka, Oto Biedermana nebo Zdeňka Vocáska.Kniha je psána formou rozhovorů. (Založil/a: jana80)

pove
  18. 9. 2012, 17:29
Stejně jako Kajínek v sukních od Jitky Wimmerové - nic moc. Zbytečné a mnohdy nelogické otázky. Ovšem že je jich většina na doživotí odsouzena nespravedlivě, to jsem nečekala. Čekala jsem, že všichni. 20 %.
Vercinka.
  23. 1. 2012, 14:50
Trochu sporná kniha. V podstatě interview. Může hodně lidem změnit názory na českou justici a vše okolo. ALe mně se líbila, i styl, kterým autor psal a je zajímavé přečíst si pohled na svět o osudu člověka, který pravděpodobně už normální svět neuvidí...
cachanell
  21. 8. 2015, 10:31
Zajímavá knížka. Půjčená v knihovně. Do knihovny bych si jí nepřidala. Není proč. Rozhovory o nevině a poměrech ve věznici. Znovu si jí už nepřečtu. Tak na tři hvězdičky.
Roux
  26. 12. 2011, 23:30
Zvláštní knížka. Ovšem mi vadí jak autor uráží některé vězně a na každého v Mirově se ptá na Kajínka. Že by jeho favorit? Spekulaci o vině a nevině bych nechala jiným. Jen tak by tam nebyli, ale pravdou zůstává, že českým soudům nevěřím absolutně nic.
Mari.S.
  21. 7. 2011, 9:25
Dobrá kniha na české poměry, ale při srovnání s podobnou zahraniční literaturou tak průměr. Každý si na ni musí udělat svůj obrázek, ale jako výpověď našich nejhorších vrahu dobrá.
cholstik
  20. 7. 2011, 20:05
Zajímavé počtení výpovědí doživotně odsouzených vězňů, kteří spáchali či nespáchali nejtěžší zločiny v Česku. A teď, kdo má pravdu, vězni nebo justice.
zuzzza1988
  30. 9. 2014, 10:13
Zajímavý námět...sice některé otázky Xavera byly opravdu podivné a nad vězni se povyšoval...nicméně se mu, alespoň u mě, podařilo zbořit některé předsudky a mýty o "nejhorších" vězních v ČR...Přece jen jsem čekala jakousi větší nelidskost a netečnost ze strany vězňů. Celkově to nebylo vůbec špatné...