Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Z říše tajemství

84%
4 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Z říše tajemství Originální název: Conan Doyle Stories

Nejnovější vydání:
Eminent - 2008
ISBN: 978-80-7281-354-4
Počet stránek: 244
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 21x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Eminent (2008) 978-80-7281-354-4 244

Soubor neznámých povídek známého skotského spisovatele nás tentokrát zavede do míst, kde vládne hrůza - hrůza ze všeho, co se vymyká lidské zkušenosti. Strach z nehmotných bytostí nebo ze zážitků, které tak načpěly zlem, že se hluboko vtiskly do struktury předmětů i času, sice někdy může mít racionální vysvětlení, avšak jindy se pohybuje daleko za hranicí nadpřirozena. A právě A. C. Doyle nám bude zasvěceným průvodcem, jenž se po území paranormálních jevů pohybuje s jistotou založenou na svém hlubokém, celoživotním zájmu o tuto problematiku.rnrnPovídky:rn- Brazilská kočka (The Brazilian Cat)rn- Strach z výšek (The Horror of the Heights)rn- Nové pohřebiště (The New Catacomb)rn- Muž s hodinkami (The Man with the Watches)rn- Pokoj ze zlého snu (The Nightmare Room)rn- Lovec brouků (The Beetle-Hunter)rn- Děs z jeskyně rudného květu (The Terror of Blue John Gap)rn- Případ lady Sannoxové (The Case of Lady Sannox)rn- Náprsník židovského kněze (The Jew's Breastplate)rn- Černý doktor (The Black Doctor)rn- Zmizení zvláštního vlaku (The Lost Special)rn- Lakovaná skříňka (The Japanned Box)

(více)  

Štítky

více  
Arthur Conan Doyle Arthur Conan Doyle
*22.05.1859 - †07.07.1930

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Myrddin33
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 4. 2013, 23:17
Tak tahle kniha mne upřímně nadchla! Všechny povídky mají své kouzlo a až na povídku "Lovec brouků", která se mi zdála trochu slabší, měla každá z nich takový zajímavý nádech. Rozhodně je skvěle přeložena! A kdybych měl vybrat tři povídky, které pro mě byly nejlepší, tak určitě to bude "Případ lady Sannoxové" pro svou lstivost, "Nové pohřebiště" pro mou lásku k historii(archeologii) a smysl pro lásku, a třetí by asi byla "Brazilská kočka" pro ukázku, jak mnoho důvěry vložené do špatných rukou může dopadnout a že ani příbuzenstvo nemusí zajišťovat dobrý vztah k nám. Ale i ostatní povídky jsou skvělé, např. rozuzlené povídky "Pokoj ze zlého snu". Ve zkratce knihu vřele doporučuji!
bublynka22
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 6. 2015, 9:49
Lahůdka,kterou můžu všem milovníkům detektivních a fantaskních povídek srdečně doporučit. Naprosto souhlasim s Mysdin33, překlad je skvělý a celá knížka se moc dobře čte,každá povídka má specifickou pointu (byť jako věrný čtenář Sherlocka mnohdy tušíte...) Kousky které mě zaujaly nejvíc? Nejspíš bych jen přikyvovala Myrdin33,takže pro změnu zmíním taky Pokoj ze zlého snu pro ten nečekaný konex a muže s hodinkami,protože je hezké věřit na dobré konce.