Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lidé z rodu Nire

85%
4 12
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lidé z rodu Nire
Autor:
Originální název: Nireke no hitobito

Nejnovější vydání:
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1988
Počet stránek: 566
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 16x v přečtených
v knihovně 14x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1988) 566

Děj románu je umístěn převážně do prostředí velké tokijské nemocnice. Na osudech řady svérázných postav autor zachycuje společenský a politický vývoj Japonska od počátku století do konce druhé světové války.
Díl první spadá do doby počátečního vzmachu novodobé japonské buržoazie, jejímž představitelem je Kiičiró Nire, primář a majitel psychiatrické nemocnice. Na postavách Kiičiróa, jeho ženy a starších dcer autor postihuje zálibu zbohatlíků v nápodobě aristokratických způsobů i v bezduchém uctívání všeho, co pochází z ciziny. Ve svérázném, uzavřeném světe nemocnice se odehrávají komické i tragické osudy jak členů rodiny, tak i nejrůznějších zaměstnanců.
Ve druhém díle, v němž se dostává do popředí druhá a třetí generace Nireů, se prohlubuje krize rodiny, spojená s úpadkem dříve prosperující nemocnice. Ve vnitropolitické situaci se objevují příznaky šířícího se militarismu, vedoucího k přepadu Pearl Harboru a k válce v Tichomoří.
Třetí díl pak sleduje příběhy nejmladší generace, která je postižena odchodem na frontu, totálním nasazením v továrnách, smrtí přátel i celkovou ztrátou mládí. Po závěrečné porážce militaristického Japonska jsou všichni ve stavu bezmocné otupělosti s výjimkou nejstarší primářovy dcery, která jediná je připravena dál zarputile bojovat za udržení rodinných tradic. (Založil/a: tynuska37)

(více)  

Štítky

více  
Morio Kita Morio Kita
*01.05.1927


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 9. 2014, 18:11
Kniha se mi moc líbila. Je o živoě a ne o smyšlenkách. O krutosti války i o nezlomnosti lidského pokolení. Doporučila jsem jí své velmi čtenářsky založené babičce, ale ta mi jí vrátila a říká mi: "Verunko, ale vždyt ono to vůbec nedopadlo dobře!!" Chudinka, asi čekala oddechové čtivo a ne takovou sortu dramatu
Erestor
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 11. 2011, 11:56
Kniha která mi nyní leží nastole ,doufám že ji dočtu ted sem před vypuknutím 2sv války ,ale ke knize od začatku se m ji četl bez ,nějakých nudných oasáží ,lehkost ,humor a opravdu vykreslené charaktery postav té rodiny ,sou knihy kde je jen dvě tři hlavnách postav ,tady jich sou desitky :Dprostě někdo hraje roli zemře a na jeho mistě začne hrát syn nebo vniuk :Dprostě ,krása v té dřive nepoznané rozprostřenosti díla která pokrývá život i historii v Japonsku několika generací