Paní z Růžového útesu

Paní z Růžového útesu Originální název: The Mistress of Rosecliffe

Alpress - 2002
ISBN: 80-7218-696-5

Alpress (2002) 80-7218-696-5 328

Nezkrotný welšský rytíř Rhys ap Owain pronikne v přestrojení za potulného pěvce na hrad na Růžovém útesu, aby ztrestal anglického nepřítele a vydobyl si zpět to, co pokládá za své dědictví. Rozehraje nebezpečnou hru a vní použije mladičkou Isoldu z rodu FizHughů jako figurku na své šachovnici. Pro Rhyse je Isolda původně jen nástrojem pomsty. Vždyť je to dcera nenáviděného pána z Růžového útesu a neteř muže který zabil Rhysova otce. Rhys, jemuž se podařilo vystihnout správný moment a využít nepřítomnosti Isoldina otce, má nejprve na své straně všechno, co potřebuje k velkolepému vítězství. Nahrává mu i přízeň nic netušící půvabné Isoldy, jí toulavý muzikant, který se představil jménem Reevius, hned padl do oka. Události však nabírají nečekaný spád. Zběsilá pomstychtivost se bude muset utkat s vášní a touhou… (Založil/a: Michiyo)

Bloodym
  16. 12. 2013, 20:00
Důstojné zakončení trilogie, ačkoliv dvě knihy, na které tato navazuje se mi zamlouvaly více. Kniha je opravdu růžová jako název série