Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Neurozená

80%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Neurozená Originální název: The Commoner

Nejnovější vydání:
Víkend - 2010
ISBN: 978-80-7222-684-9
Počet stránek: 301
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Víkend (2010) 978-80-7222-684-9 301

Může neurozená dívka usednout na císařský trůn? Haruko vyrůstala jako každá jiná japonská dívka své doby. Ctila tradice i rodinu, ale také věděla, že ji rodiče nebudou nutit násilím do sňatku s někým, koho by nemilovala. A pak poznala japonského korunního prince a za dědice Chryzantémového trůnu se provdala. Je první neurozenou ženou, která do této záhadné a takřka hermeticky uzavřené nejdéle vládnoucí monarchie světa proniká. Sňatek s princem může být jako splněný sen, ale skutečnost bývá jiná. Zejména u japonského císařského dvora, kde i dvorní dáma má větší slovo než nová korunní princezna neurozeného původu. Haruko protrpěla dlouhá leta, než našla své pevné místo ve světě a získala si dostatečnou úctu. Příběh Johna Burnhama Schwartze čerpá částečně ze skutečnosti. Není to jen vylíčení života dívky, která dosedla na trůn po boku císaře. Je to příběh o střetu tradic a moderní doby, rituálů a běžného života. Příběh touhy prožít normální život. Příběh, který upoutá od první stránky až do překvapivého konce. (Založil/a: eleonen)

(více)  

Štítky

více  
John Burnham Schwartz John Burnham Schwartz
*??.??.1965

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 10. 2016, 16:59
Obsahuje spoiler spoiler Stát se princeznou je sen mnoha mladých dívek, sen se však občas může změnit v realitu a ta posléze v noční můru... Hlavní hrdinka Haruko nikdy nesnila o tom, že se stane princeznou, vlastně o to v zásadě ani nestála, neměla však na výběr. Palác a prostředí císařské rodiny se pro ni tak změní ve zlatou klec, která Haruko přivede ke psychickému zhroucení.
Byť je příběh autorova fabulace, má reálný základ a velmi dobře se čte, kniha není nějak napínavá, nedočkáme se zde žádných velkých překvapení, děj plyne velmi pozvolna..., dokáže však zaujmout. Mě osobně zaujal natolik, že jsem si přečetl několik článků o císařské rodině a podobnost s knihou je velká.