Pomsta

Pomsta Originální název: Reservation Road

Víkend - 2008
ISBN: 978-80-7222-554-5

Víkend (2008) 978-80-7222-554-5 336

Napínavý příběh o dvou mužích, kterým ovlivní život nečekaná smrt.

Stáváte se svědky napínavého příběhu, thrilleru o touze po pomstě a všudypřítomném násilí v našem životě, příběhu dvou mužů, Ethana a Dwighta, do jejichž životů zasáhla nečekaná smrt. Rodinná oslava skončí tragédií, neznámý muž nezvládne zatáčku, smrtelně zraní Ethanova syna a zbaběle ujede. Pod tíhou událostí se Ethanovi rozpadá celý jeho dosavadní život. A jak se zdá, policie nedělá vůbec nic, aby vraha dopadla! Dwight je právník a otec desetiletého Sama. Styk s ním mu soud po rozvodu omezil jen na neděle. Ani z toho Samova matka moc velkou radost nemá. A to se jednoho dne syn vrátí potlučený. Prý s tátou přejeli velkého psa … (Založil/a: eleonen)

John Burnham Schwartz John Burnham Schwartz
*??.??.1965

Draconian
  3. 1. 2014, 22:52
Kniha byla pro mně velkým překvapením, protože jsem o autorovi nikdy neslyšel (knihu jsem dostal jako dárek). Příběh sám o sobě není nikterak originální, ale co je důležité - funguje. "Pomsta" působí na emoce, však je o lidech kteří přišli o dítě. Schwartz mne zvládl zatáhnout do příběhu a prožívat spolu s postavami jejich bolest. Tahle kniha je o bolesti. Samotný český název je poměrně zavádějící, ponechal bych originální. Knihu jsem přečetl na jeden zátah. Neznámá, ale výborná kniha.