Probuzení tmy

Poprvé vydáno celosvětově: 1973

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01923-9

Albatros (2007) 978-80-00-01923-9 248

Uprostřed zimy, v den svých jedenáctých narozenin, odhalí Will Stanton, že má zvláštní dar - je posledním z Dávných, nesmrtelných bytostí, jejichž posláním je chránit svět před vládou Tmy. Okamžitě se vydávána cestu za šesti kouzelnými Znameními, která jednoho dne pomohou Dávným v rozhodující bitvě mezi Temnem a Světlem. Na dvanáct dní kolem Vánoc, kdy se Temno probouzí k útoku, Willovi zaplní život divy, kouzla, hrůza i radost.

Pro čtenáře od 9 let. (Založil/a: tynuska37)

Susan Cooper Susan Cooper
*23.05.1935

kiki01
  23. 11. 2014, 17:37
Nejprve jsem viděla film, který se mi velice líbil. Kniha se mi už moc nezamlouvala. Někdy jsem se do děje tak zamotala, že jsem ničemu nerozuměla. Jednou na přečtení ano, ale podruhé už ne.
c0udy
  25. 11. 2013, 19:54
Hezké, doopravdy hezké. Krásný příběh i když jsem se do toho někdy zamotával, ale už mi to dává smysl. Bylo to zfilmováno, ale moc se mi to nelíbilo, prostě kniha byla lepší.
Norinka
  23. 2. 2013, 15:29
Nápad dobrý a mohla by to být velmi zajímavá kniha, pokud by jí psal někdo jiný, nebo autora osvítil duch svatý, bohužel se nestalo...
eliiiska
  19. 2. 2013, 20:18
Opět jsem se nechala zlákat pozitivními recenzemi ze stran známých osob i různých deníků a knihu jsem OTEVŘELA. Samozřejmě jsem ji také hned zavřela... Uživatel Skautka má naprostou pravdu, ale souhlasím též s Shifty. Nic jiného se k tomu opravdu dodat nedá
Skautka
  22. 3. 2011, 16:58
Obsah této knihy by se dal napsat velice stručně, kniha je zbytečně rozsáhlá nepoutavými situacemi a ději. Celý příběh by se klidně vešel do tenoučkého svazku. Autorovi zřejmě došla inspirace, ale hold to se někdy stává.
Shifty
  6. 2. 2011, 14:51
Tato kniha mne opravdu nezaujala, zpracování takřka amatérské. Připadá mi, že autorka použila Letopisy Narnie a Harryho Pottera, výsledkem vývaru je tato kniha.