Uragán Ella

Uragán Ella Originální název: Condominium

Egem - 1999
ISBN: 80-7199-036-1

Egem (1999) 80-7199-036-1 406
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1983)

Široký panoramatický záběr na život určitých vrstev americké společnosti je rámován dramatickými událostmi při zásahu ničivého uragánu na Floridském pobřeží.
Děj je soustředěn do luxusního sídliště na jednom z ostrůvků u pobřeží Floridy, určeném především pro starší zámožné občany. Jejich životy se prolínají s osudy tvůrců sídliště, podnikateli, kteří se snaží co nejrychleji zhodnotit vynaložený kapitál bez ohledu na zajištění bezpečnosti staveb. V okamžiku, kdy pobřeží zasáhne ničivý uragán, se všechny vady projeví, většina sídliště mizí v moři a podnikatelská honba za ziskem má na svědomí stovky zmařených životů.

Přeložil Ladislav Smutek

wendel
  21. 11. 2014, 19:09
Příběh o výstavbě a prodeji bytů, a problémům s tím spojených mě příliš nezaujal.Kniha je trochu těžkopádná, spisovatel představuje mnoho postav, ve kterých jsem se později začal ztrácet. Čtení se tak stalo čekáním na závěrečný příchod uragánu Ella.Uragán v knize přišel, ale knižní uragán to nebyl, a to i přes závěrečné morální ponaučení, že příroda je stále velice mocná.Proto hodnotím jen 40%.