Gymnázium

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1502-0

Knižní klub (2005) 80-242-1502-0 268
Knižní klub (1999)

Hrdiny jsou dva studenti mosteckého gymnázia, kam byli přijati v r. 1963. Václav Budinský a Slavomír Bureš, nerozlučná dvojka, která má dokonale vypracovanou analýzu celého profesorského sboru. Studia si tito dva spolužáci zpříjemňují vymýšlením recesí, vtipů, psaním básní a filozofováním. Dostávají se tak velice často do rozporu se zavedenými konvencemi. Několikrát jim hrozí vyloučení či zhoršená známka z chování, ale i přesto si u mnohých dokážou získat sympatie. Knížka pobaví jak dnešní mládež, tak ty, kteří již mají svá studentská léta dávno za sebou.

Zdroj: mlp.cz

Václav Budinský Václav Budinský
*1948

marta-b
  17. 8. 2011, 16:21
Tuhle knížku jsem četla někdy v prváku na gymplu a co si tak vzpomínám, připadala mi vážně vtipná. Už si nevzpomínám na všechny vtípky, ale někde mám vypsaný nejvtipnější pasáže. Otázka je, jak by se mi knížka líbila teďka po x letech, ale tenkrát prostě neměla chybu :o)
Angie91
  10. 7. 2014, 12:34
V době, kdy jsem chodila na střední, seděl popis všech učitelů v knížce na ty, které mě učili. Je to takový univerzální popis archetypů vyučujících. Jinak kniha je velmi zábavná a čte se jedním dechem.