Tajné bratrstvo

Tajné bratrstvo

Meander - 2016
ISBN: 978-80-87596-19-7

Meander (2016) 978-80-87596-19-7 162

V Honzíkově království žije spousta svérázných bytostí, přesně tak, jak to bývá i v životě. Každý si tu uvažuje po svém. Pes Ruda je naprosto přesvědčen, že tu jsme proto, abychom žrali kosti, zato Starouš Méďa si myslí, že největší radost v životě přinášejí neštěstí všeho druhu. Příběhy ze života Honzíkových hraček jsou vyprávěny láskyplně, smutně a drsně zároveň, a navíc s nezaměnitelným svérázem, zaujetím a humorem. Recenzenti z celého světa tuto slavnou knihu Barbro Lindgrenové přirovnávají pro její nápaditost a originální smysl pro humor (i když jde o hodně vážná témata) k Milneovu Medvídkovi Pú. Příběh totiž dokáže zaujmout přemýšlivé čtenáře všech věkových kategorií – děti i dospělé. Všechno se v něm točí kolem zkratky tajného bratrstva zabývajícího se zásadními otázkami po smyslu života. Pro co my tady vlastně žijeme?
Vtipné „švédské“ obrázky Nikoly Hoření (ilustrovala velmi úspěšné Příhody matky Přírody Radka Malého, nominované na Zlatou stuhu za rok 2014) a typografie výtvarníka Luboše Drtiny usazují příběh v přímo geniálním kontextu. (Založil/a: icekafe)