Záhady a taje české historie

Záhady a taje české historie
Originální název: Záhady a taje české historie

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2278-3

Knižní klub (2008) 978-80-242-2278-3 287

Staří Římané tvrdili, že historie je učitelkou života. Poprvé to napsal slavný Marscus Tullius Cicero, ale jde o myšlenku mnohem starší, snad dokonce z doby samotných začátků historiografie v antickém Řecku. Po více než dvou tisíciletích můžeme říci, že buď se slavný politik a řečník mýlil, nebo je historie velmi špatnou učitelkou - jinak by totiž lidé neopakovali stále stejné chyby. (z předmluvy autora) Příběhy do této knihy jsme vybrali ze série Hádanky naší minulosti, která vychází v Knižním klubu již od roku 2002 a jejíchž osm svazků se setkalo u čtenářů s velkým úspěchem. Protože jsme se snažili zvolit to nejzajímavější, můžeme vám na dalších stránkách slíbit koktejl poznání, tajemství, záhad a poučení namíchaný tak, aby vás pobavil a třeba také inspiroval k návštěvě míst, o nichž si budeme vyprávět. A možná vám dokonce zachutná natolik, že zatoužíte po dalším osvěžujícím doušku. (Založil/a: skjaninka)

#záhady
Jiří Bílek Jiří Bílek