Bíla místa české historie I

Originální název: Bíla místa české historie I

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2648-4

Knižní klub (2010) 978-80-242-2648-4 399

Sedmnácté století představuje významný zlom v naší národní historii a naše putování ze jejími bílými místy nám umožní projít ho od počátku až do konce. Nejprve budeme pátrat po tom, proč české stavovské povstání dopadlo tak, jak dopadlo, a proč ho už současníci nazvali Počátek a dveře všechněch následujících bíd a neštěstí. Po bojištích třicetileté války se projdeme s mužem, který věřil v Osud vepsaný do hvězd, a poznáme i učitele národů, jenž má Hrob v Naardenu. Dozvíme se také, že Nevěřit v činnost čarodějnic je největším kacířstvím, což platilo nejen na Velkolosinsku v době ostudných čarodějnických procesů, a nakonec spolu s hrdým Chodem zvoláme i jeho slavnou větu Do roka a do dne, Lomikare! Věříme, že to bude putování nejen zajímavé, ale také inspirující k zamyšlení nad tím, zda jsme se dokázali poučit z historie a neopakovat omyly a chyby svých předků. (Založil/a: skjaninka)

Jiří Bílek Jiří Bílek
*??.??.1948