Na kovadlině

Originální název: On the Anvil

Luxpress - 2008
ISBN: 978-80-7130-138-7

Luxpress (2008) 978-80-7130-138-7 150

Max Lucado je bez nadsázky jedním z nejčtenějších současných křesťanských autorů. Sedmapadesát knih, které dosud vydal, dosáhly téměř 30 milionů výtisků. Kniha Na kovadlině vyšla poprvé v roce 1985 jako sbírka drobných článků, které jako mladý kazatel psal pro místní sborový bulletin. K této knize píše: „Nikdy jsem si nepředstavoval, že budu spisovatelem. Opravdu nikdy. Slova v této knize, berte pouze jako myšlenky, které jsem zaznamenával tak, jak vycházely z mého srdce.“ Autor přivádí čtenáře do „kovářovy dílny“, ve které se ve skutečnosti každý z nás nachází. Buď se povalujeme někde v koutě jako nepoužitelní, nebo se nacházíme v rukách Mistra, který na nás na kovadlině pracuje, anebo jsme již připraveni k použití. Čtenář záhy pochopí, co má apoštol Pavel na mysli, když píše o „nástroji vznešeném“ a uvědomí si, jak se jím může stát. Stejně jako předcházející Lucadovy knihy, které jsou v češtině k dispozici, bude i tato nová k povzbuzení, osvěžení a radosti.