Případů se ujímá Jeeves

Ivo Železný - 1993
ISBN: 80-7116-626-X

Ivo Železný (1993) 80-7116-626-X 160
Mladá fronta (1983)

První ze svazků povídek znamenitého anglického humoristy P. G. Wodehouse. Seznamte se s výtečným komorníkem Jeevesem, bez něhož by se mladý Wooster jen stěží dokázal úspěšně utkat s každodenními úskoky a nástrahami, jež mu připravují teta Agáta, dáma to rozhodná a nad jiné obávaná i nevypočitatelný sir Roderick, rázná Dahlia, smolař Tuppy Glosson a další.
Jeeves se stal ztělesněním typického Wodehouseova humoru, humoru laskavého, nápaditého a hřejivého. Nahlédnutí do světa nedovtipných lordů a nedostižných komorníků. (Založil/a: Denny)

vladislaus
  5. 11. 2013, 16:47
Mně to skvělé a zábavné nepřišlo. Každá kapitola je uzavřena úsměvným vyřešením případu, ale to co mu předchází je nudné. Popisování života aristokracie, která žije jen z rent, apanáží a výnosů akcií mne nebavilo.
Rames
  16. 3. 2015, 12:44
Tady se Bertram seznamuje s Jeevesem a najímá ho do svých služeb. Ten přebírá domácnost a svým " Ano pane," dokáže vyjádřit vše! Dokonalá upjatost a květnatá mluva která kontrastuje s ledabylým vyjadřováním a výstředním oblékáním jeho pána , působí humorně. K tomu zápletka nechtěného zasnoubení a je tady , klasika.
lusk_lusk
  23. 1. 2015, 23:31
Wodehouseův styl mám ráda, první kniha mne bavila moc, s tím že jsem neočekávala žádnou hloubku ale škrobený vtip a pány s podvazly na ponožkách. Jenže při druhé knize jsem zjistila že píše prakticky totéž, při třetí už nepřicházelo nic nového, jelikož autor stále recykluje stejné záplětky a po dalších dvou, které jsem měla v domácí knihovně, jsem zjistila že už jen vyměňuje tetičku za strýčka a hopsandu za číšnici. Zábavné ale stačí jednou až dvakrát.
(Zdeněk Jirotka obviňovaný z opsání Saturnina vlastně udělal kus dobré záslužné práce když z téhle nekončící telenovely udělal jeden vtipný a milý románek.)
Noctua
  20. 8. 2013, 13:04
Skvělé, zábavné, místy k popukání. Další khina P.G.W. a další radost do mého života. Když je Vám smutno, stačí kdekoliv otevřít a začíst se, protože nápaditost komorníka Jeevse je tak povzbuzující, že špatná nálada Vás ihned opustí.
Steak
  19. 6. 2016, 12:05
Očekávala jsem britský humor, který lze nalézt u Klapky a nedočkala se. Ta kniha vlastně vůbec není humorná. Ale přesto se mi moc líbila, protože se čte lehce a člověk si u ní odpočine, byť je zápletka každého mikropříběhu tak nějak stejná a mnohem víc by se mi to líbilo jako ucelený román (nejsem nadšencem povídek). Každopádně z knihy sálá klid a pohoda.