Popel a prach

Popel a prach Originální název: Popiół i kurz

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-393-6

Triton (2010) 978-80-7387-393-6 280

V románu nás autor zavede do říše Polosnu. Do světa Pomezí a pod trnový kříž, na němž visí natažený mnich. Poznal tajemství tohoto světa a musel kvůli němu zemřít. Zanechal však svému příteli svéráznou závěť: hledej hluboko a nacházej odpovědi. Takže přítel bere brokovnici, nasedá na motorku BMW a vrací se do ulic, v nichž se převaluje jen popel a prach…

Ciba
  12. 9. 2013, 11:55
Tato kniha přináší celou řadu velmi originálních nápadů. Například bojovník upnutý na lůžko, mi přišel naprosto famózní. Děj, začíná poněkud tajemně, postupně však graduje do, na můj vkus už moc, zamotaného finále. Čtení je to ovšem zábavné, poutavé a autor dbá na detaily, tudíž se v příběhu neobjevují žádné zbytečné nelogičnosti. Všem milovníkům fantasy mohu vřele doporučit.
maurarita
  10. 7. 2016, 13:12
Hezký román nás zavede do světa pod trnový kříž na němž visí natažený mnich ,který musel zemřít kvůli tajemství které poznal .
Bruffie
  20. 10. 2014, 21:47
Rozhodně velmi čtivé, místy napínavé k neodtržení od knihy, nápad s Pomezím a převáděním ke světlu super, ka motorky BMW a dalších věcí a lidí velmi dobré. Myslím, že je to rozhodně velmi osvěžující čtení v době končící
módy upírů a rozvinuté obliby postapo a dystopií. Hlavní hrdina je ten správný týpek - osamělý vlk, brázdící krajinu Pomezí na motorce s brokovnicí... ach, kde jsou ty časy těchto bohatýrských hrdinů mého mládí :-D
Vorech
  17. 9. 2014, 11:33
Obsahuje spoiler spoiler První polovina knihy má doslova "gaimanovskou" poetiku a tajemnost. Dokonce jsem si všiml několika narážek a odkazů na jiná literární dílka, vč. děvčátka s knoflíky místo očí (Koralina??). Autor tu ukazuje svůj talent, až překvapivě znale se odkazuje na reálné šamanské vědomosti a poznání. Jenže v půlce knihy hrdina ztratí hnací motor a je příběhem totálně vlečen bez schopnosti se v něm zorientovat, nebo jej zásadně ovlivňovat a finále je pak spíš než důsledkem jeho rozhodnutí a zjištění jakési neobratné "deux ex machina" vzniklé podle mne autorovou nerozhodnotí, jak příběh doslova dovléct k nějakému rozuzlení. Všechny mé výtky k příběhu by vlastně mohly být i jeho klady, kdyby hlavní záporák, který má po celou knihu jediný cíl... zabít hlavního hrdinu... se mu v závěru proti jakékoliv logice sám nevydal a nenechal se jím dobrovolně zabít. Prolog knihy dějově s hlavní částí knihy vůbec nesouvisí, pouze nám představí hlavního hrdinu a jeho schopnosti.
Eldedkus
  22. 8. 2016, 11:11
Jojojo! Pšonci jsou prostě dobří! Kniha s výbornou atmosférou. Fakt. I kdyby neměla nic jiného, byla by dobrá. Ale ona má i poutavý příběh. Takže 5 hovězd!