Idol žen

Originální název: This Charming Man

BB art - 2006
ISBN: 978-80-7381-589-9

BB art (2006) 978-80-7381-589-9 636

Ve vyprávění příběhu se střídají čtyři různé hlasy. Zatímco první z nich patří módní stylistce Lole, druhý hlas ztělesňuje novinářka Grace. Třetí hlas reprezentuje pracující manželka a matka dvou dcer Marnie a poslední, čtvrtý hlas zastupuje Alicia. Hlasy hrdinek se vzájemně prolínají a postupně nám odhalují, co spojuje všechny čtyři vypravěčky dohromady. Průsečík jejich životních osudů se jmenuje Paddy de Courcy. Na první pohled se zdá, že tento okouzlující muž, kterému přezdívají irský J. F. Kennedy, nemá jedinou chybu. Naše čtyři vypravěčky však znají tajemství ukrytá za jeho dokonalým úsměvem i nebezpečný účinek jeho skutečného šarmu. Jakkoli se autorka románu nevyhýbá bolestnému tématu domácího násilí a alkoholismu, najdeme v ní i spoustu humoru, především na stránkách deníku Loly, která bojuje se šokem, když se doví z novin, že její milenec Paddy se zasnoubil s Alicií. Prostřednictvím příběhu novinářky Grace poznáváme zákoutí milostného vztahu, zatímco osud jejího dvojčete Marnie slouží jako důkaz velké ženské síly. Celé vyprávění je nakonec završeno nečekaným triumfem.

Srdicko
  24. 11. 2011, 9:08
tahle kniha mě velmi bavila..bylo v ní všechno..láska,napětí i humor..:-)