Středověk - 101 nejdůležitějších otázek

Středověk - 101 nejdůležitějších otázek Originální název: Die 101 wichtigen Fragen Mittelalter

TeMi CZ - 2008
ISBN: 978-80-903873-7-9

TeMi CZ (2008) 978-80-903873-7-9 160

Kaleidoskop otázek a odpovědí o nejzajímavějších událostech, jevech, zvycích a osobnostech středověkých evropských národů, sestavený na podnět mladých lidí německou historičkou Claudií Märtlovou. Čtivou formou popisuje témata aktuální z dnešního pohledu, jejichž prostřednictvím umožňuje v kostce pochopit evropskou historii. Doplněno fotografiemi. (Založil/a: eleonen)

Claudia Märtl Claudia Märtl
*03.07.1954

CarolineS
  10. 12. 2015, 18:36
Jedna z těch "odborných" knih, které ocení jen "odborník". Ne, teď vážně, doporučila bych ji opravdu jen totálním laikům.
Vlastně nevím, proč jsem si ji půjčovala, když už ten název hovoří za vše.
Tatsume
  23. 11. 2011, 11:05
Na některé konkrétní otázky kniha odpovídá spíše obecně nebo se k odpovědi propracovává ze široka, takže odpověď na otázku není vždy jasná. Jinak je kniha dobře srozumitelná, doporučuji čtenáři, který si chce udělat obecný přehled o tom, jak to ve středověku vypadalo.