Přes okraj propasti

Přes okraj propasti Originální název: Over the Edge

Albatros - 2008
ISBN: 978-80-00-02069-3

Albatros (2008) 978-80-00-02069-3 187

Petrova zmizení by si ve škole snad ani nikdo nevšiml, kdyby se jeho tělo nenašlo na dně propasti. Jediný, kdo nevěří oficiální verzi o sebevraždě, je Petrova matka a Chloe. Sebevědomá a chytrá dívka, která se snaží vypátrat okolnosti Petrovy smrti. Při tom se jí podaří odhalit i další záhady a tajemství, která by si její spolužáci jistě raději nechali pro sebe. Ale podaří se jí také zjistit, kdo a proč popostrčil Petra přes okraj propasti? (Založil/a: skjaninka)

Preambule
  23. 9. 2016, 11:44
Překvapivě celkem kvalitně napsaná teen - detektivka. Hlavní hrdinka se přistěhuje do nového města, najde si kluka, začne pracovat v redakci školního časopisu, nenávidí maloměsto a pak zjistí pár divných věcí o svých spolužácích. A taky to, že v tom malém městě nějak moc často umírají středoškoláci. Záhadu nakonec rozlouskne.
Napětí slušné, postavy reálné, hlavní hrdinka chytrá, ale lidská. Body dolů hlavně za až moc překvapivé rozuzlení bez vysvětlení okolností. Prostě "na to najednou přišla". Ale přesto doporučuji.
veronikaS
  7. 10. 2016, 13:07
Knížku jsem začínala číst s pocitem, že to bude takový ten klasický teen příběh s lehce předvídatelným milostným trojúhelníkem. To se však k mému překvapení naštěstí nepotvrdilo. Z knížky se vyklubala dost napínavá teen detektivka. Hlavní hrdinka byla uvěřitelná, a docela dost jsme si sedly. Konec bych naprosto neočekávala, jen bych možná vytkla to, že byl takový uspíšený. Nakonec uděluji 4 hvězdičky.