Sářin sen

Sářin sen Originální název: Sarahs Traum

Egmont - 1997
ISBN: 80-7186-146-4

Egmont (1997) 80-7186-146-4 155

Sára je patnáctiletá slečna, která miluje balet a od malička sní o tom, že se stane profesionální baletkou. Jednoho dne se tedy přihlásí na přijímací zkoušku do taneční internátní školy, která je až v dalekém Hamburku. Zkoušku i přes její náročnost udělá a je tedy přijata ke studiu. Seznámí se svou spolubydlící Gracií a s dalšími tanečníky. Sářino rodné město je Curych a její rodiče nejsou zrovna šťastni, že za ní musí dojíždět tak daleko. Velkým zásahem do života této patnáctileté dívky je smrt bratra Felixe. Toto neštěstí otřese celou rodinou, ale Sára chce přesto nebo právě proto žít jen tancem ... (Založil/a: martinka28)

Ducii
  6. 2. 2015, 13:16
Obsahuje spoiler spoiler Od této autorky jsem přečetla několik knih, když jsem byla mladší. K téhle jsem se dostala vlastně velmi náhodou. Známí vyhazovali knihovnu a já jsem si nabrala, co mne zaujalo. Přeci ty knížky nebudeme pálit, že? Takže kromě nějakých socialistických žvástů a dětských knih jsem zabrala vše, co má ještě smysl číst. Knížka se mi četla dobře, ale chybí mi v ní příběh. Chybí mi nějaké vyvrcholení, nějaký jasný závěr. Buď bych to ukončila (a teď pozor spoiler) tím, že nastoupila na školu a tečka. Nebo bych se věnovala tomu, jak bojovala na té škole a ukončila to třeba tím, že se stala já nevím primabalerínou kdesi. Takhle m ito přišlo jako vyprávění o ničem, co vlastně nemá pořádný konec, nemá to spád, nemá to moc napětí. Pro dospívající dívky ve věku 10-14 možná ok, já už jsem ale náročnější čtenář.
Apropos nelíbí se mi obálka knihy. Dívka je bíle pleti a černých vlasů. Proč je tedy na obálce poměrně snědá blondýna?
Míša.L
  1. 8. 2013, 21:30
Když jsem ji před několika lety četla, okouzlila mě. Kdybych ji četla teď, asi bych s ní brzo skončila. Myslím si, že je to dobré čtení tak maximálně pro čtrnáctileté.
Nefertari
  6. 5. 2013, 14:09
'Sářin sen' byl asi první dívčí román, který se mi dostal do ruky. Nevím, jak bych se na něj dívala dnes, kdybych knížku otevřela a začetla se, ale v těch 11 - 12 letech se mi opravdu líbila. Četla jsem i pokračování, přesto mi první díl v hlavě uvízl nejvíce.