Epic

Originální název: Epic

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-01615-3

Albatros (2009) 978-80-00-01615-3 352

Vítej v Epicu! Hra může začít... Epic je víc než pouhá počítačová hra. Lidé v ní hrají o své společenské postavení, majetek i budoucnost. A mladý Erik Haraldson se vydává na výpravu, aby to celé změnil. Podaří se mu porazit všemocné Ústředí? Epic je dechberoucí anapínavý sci-fi thriller, který osloví děti i dospělé.

Autor, Conor Kostick, je tvůrcem jedné z prvních fantasy her se skutečnými postavami hráčů (tzv. LARP hry) na světě. Jeho debut Epic získal ocenění v roce 2007 jako jedna ze sedmi nejlepších fantasy knih pro mládež a vroce 2006 ocenění IBBY. (Založil/a: skjaninka)

Conor Kostick Conor Kostick
*??.??.1964

Niaro
  30. 10. 2012, 17:16
Nečekal jsem, že námět této knihy by mohl fungovat, avšak po prvních stránkách, mě čekalo milé překvapení. Nejen, že námět fungoval, ale já se u toho kupodivu celkem bavil. Mám za to, že pointou nebo posláním této knihy, mělo být předložení hlubší myšlenky, což se však autorovi povedlo, jak bych to řekl, "mělkým" způsobem. Závěr: vcelku zábavná oddychovka, kterou se dá rychle přečíst; poselství jež nese sice pěkné, ale nijak komplikovaně podané ;) proto u mě za 4*