Psí dědek

Psí dědek Originální název: Le vieux monsieur aux chiens

Mladá fronta - 1989

Mladá fronta (1989) 144

Je horké pařížské léto, město je skoro vylidněné a v červenci ve čtvrti Saint-Antoine zahyne pádem z okna mladá, krásná a bohatá Marie-Agnes de Saint-Silvere, které nikdo neřekne jinak než Markýza. Nehoda je po pitevních nálezech vyloučena a zbývá tedy najít viníka. Je to mladý Ital Carlo, Markýzin milenec? Phillippe, její manžel, nebo Josyana, Markýzina nejlepší kamarádka a zároveň Phillippova milenka? Podezřelí jsou i obyvatelé domu, ve kterém Markýza bydlela. A jak do toho všeho zapadá postava starého Josepha Cottina, neustále vysedávajícího u okna a pozorujícího okolí? Viděl snad, kdo Markýzu zavraždil, nebo se sám dopustil onoho zločinu? (Založil/a: alyssa18)

#novela
Michel Guibert Michel Guibert
*02.03.1941

alyssa18
  30. 8. 2010, 18:47
Pamatuji si, jak jsem z této knihy byla po jejím dočtení nadšená. V hlavě se mi honily tisíce obrazů a příběh jsem takřka viděla přímo před sebou. Byl by to úžasný námět pro film!