Případ pohřešovaného markýze

Případ pohřešovaného markýze Originální název: The Case of the Missing Marquess

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2064-2

Knižní klub (2008) 978-80-242-2064-2 156

Enola Holmesová, mladší sestra nejslavnějšího detektiva na světě Sherlocka Holmese, právě v den svých čtrnáctých narozenin zjistí, že její maminka záhadně zmizela. A kdo jiný by ji dokázal zase objevit než její dcera? Enola se v převleku vydá do temných, nebezpečných končin Londýna - ale ani její příslušnost k rodině mistra dedukce ji nedokáže předem připravit na to, s čím se musí vypořádat. Nachází sice stopy vedoucí k mamince, ale cestu jí kříží bezcitní únosci, zločinní vrahové a co víc - i její prohnaný starší bratr! (Založil/a: skjaninka)

Nancy Springer Nancy Springer
*??.??.1948

CarolineS
  25. 7. 2013, 15:28
Mám to stejně, taky jsem ji kdysi četla a pamatuju si jenom, že mě hrozně bavila:D Ještě vím, že se mi hrozně líbila atmosféra Londýna v 19. století. Asi si ji už znova nepřečtu, i když mladším ročníkům bych ji mohla s klidným srdcem doporučit. Bylo to prostě něco jako Sherlock Holmes, akorát pro děti.
veronikaS
  1. 10. 2014, 18:27
Tuto knihu už mám také přečtenou déle a také mě moc bavila.Příběh jsem si jaksepatří užila :) a mohu doporučit mladším čtenářům.Knize uděluji 5 hvězdiček protože příběh byl dokonalý až na pár slabších míst.
R-oxy
  29. 8. 2012, 18:43
Tuhle knihu jsem četla tak před třemi, možná dvěma roky a kvůli mé paměti na nic, jsem docela zapomněla o to tam doopravdy šlo. Co jsem ale nezapomněla bylo to, že mě vážně hodně bavila. Ale bohužel jsem ji četla v moc brzkém věku, protože jsem moc nepochopila konec. Když jsem o ní mluvila ve škole u referátu, odblábolila jsem ho tedy trošku domyšleně. :D
Až si někdy udělám čas jen pro tuto knížku, přečtu si ji znovu, a věřím, že už konec pochopím..