Případ lidumilné levačky

Případ lidumilné levačky Originální název: The Case of the Left-Handed Lady

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2241-7

Knižní klub (2008) 978-80-242-2241-7 171

Enola, jejíž jméno čtené pozpátku znamená anglicky "sama", je skutečně sama v největším, nejtemnějším a nejšpinavějším městě světa. A pronásleduje ji nejslavnější detektiv světa - její vlastní bratr Sherlock Holmes. Potřebuje zůstat na svobodě, a tak se před ním musí skrývat. Ale ta věčná samota ji začíná tížit... Když náhodou objeví desky s nádhernými kresbami, připadá jí, že musí být s jejich autorkou duševně spřízněná, natolik ji oslovily. Dívka, která je vytvořila, však zmizela beze stopy. Enola se tedy odváží vyjít do půlnočních ulic, v nichž řádí vrahové, a pokouší se najít levorukou dámu, aby zachránila mladou malířku před všemocným padouchem. Záhy zjistí, že by toho mohla odhalit více, než je v jejím zájmu. Zradí ji její vlastní osamělé srdce? V druhém dílu Záhad pro Enolu Holmesovou, napínavé řady příběhů z ponuré a zrádné viktoriánské Anglie, představuje autorka, Nancy Springerová, jednu z nejbystřejších a nejodvážnějších hrdinek dětských knížek poslední doby. (Založil/a: skjaninka)

Nancy Springer Nancy Springer
*??.??.1948

monsulka
  12. 3. 2012, 18:54
Kniha je zajímavá, čtivá a s originálním nápadem, který mne nadchnul hlavně tou dobou, ve které se to odehrávalo. Enola a Sherlock s Mycroftem jako sourozenci a z toho dva detektivové. Kniha se mi líbila :)