Originální název: Prince Caspian

Fragment (2015) 978-80-253-2327-4 240
Fragment (2005) 80-253-0163-X 240
Návrat domů (1998) 156
Orbis Pictus (1991) 170

Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel – do Narnie! Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů na celém světě.

Rames
  25. 4. 2013, 12:52
Petr a jeho sourozenci jsou opět vtaženi do tajemné země Narnie, voláním kouzelného Zuzanina rohu. Narnie se zmocnil zlý protektor který se snaží zabít právoplatného dědice trůnu prince Kaspiana.
A jak to v pohádkách bývá zlo je přemoženo a děti musí do školy.
Vikyna
  3. 3. 2012, 21:25
Rozhodně jedna z těch lepších "Narniovek", i když ve srovnání s "Lvem, čarodějnicí a skříní" je o něco slabší. I film se mi moc líbil, což se často nestává. Možná je to tím, že v knížce je spousta věcí, které autor nepopisuje... film to pak dotáhne :)
Fešná Bleška
  4. 8. 2014, 11:43
Nevím proč, ale považuji Kaspiana za nejslabší díl série. Prostě mi nějak nesedl, možná je to lehkým nedostatkem děje. Dalším (a všeobecným) Lewisovým problémem je popisování jakýchkoli citů. Někdo umře a Lewis to podá tak, že postava prostě posloužila a je třeba se jí zbavit. Jiný má radost, a tak se prostě usměje; nic víc.
calamity-jane
  24. 5. 2014, 7:54
Nevím proč, ale tento díl letopisů mne, ze zatím přečtených, oslovil nejméně, v ději šlo prakticky jen o jednu bitvu a ještě ke všemu to bylo takové zmatené.
VaclavB
  22. 1. 2015, 13:40
Návrat do Narnie a boj o její znovuzískání zpět spojený s návratem právoplatného krále na trůn. Děj trochu více vázne a hlavní důraz je kladen na přísném rozlišení stran dobra a zla. Není nic mezi tím a kdo se pokouší hledat alternativní cesty, špatně dopadne (scéna vyvolávání duchů je dost strašidelná). Film opět tragicky degradoval knihu na laciný spektákl.
Paity
  3. 9. 2013, 17:07
Bohužel zmatenost příběhu nedovolí udělit více než tři hvězdy. Možná jde o knihu dokonce lepší než byla Lev, čarodějnice a skříň, ale ne o tolik než posledně zmiňovaná.
monsulka
  10. 3. 2012, 21:56
Tento díl se dělí v téhle sérii v mém žebříčku spolu s druhým na prvním místě, protože tam jsou stále čtyři sourozenci nerozdělení a při sobě.
Honey0105
  26. 10. 2010, 21:55
Všichni mají Narnii už přečtenou a tak jsem se na ní taky vrhla. První díl se mi docela líbil, ale tenhle již tolik ne. Bylo to také zapříčiněno filmem, jelikož ten u mne sklidil větší úspěch, než knižní předloha. Kdybych knížku přečetla dřív, než jsem viděla film, ais bych to také brala jinak. Ale jak vyčkáváte, co se stane a vlastně už to předem víte, tak to není ono.
kat
  3. 2. 2011, 12:08
Tento díl Princ Kaspian patří k mým nejoblíbenějším. Dokonce i filmové zpracování se velmi povedlo, což nebývá zvykem. Líbila se mi především nová postava prince Kaspiana.
Tumbik
  23. 12. 2015, 0:18
Nevím proč, ale tato kniha mi přišla jako průměrná, což bych nikdy u spisovatele Lewisova formátu neočekával.
Janinnaa
  25. 2. 2011, 8:37
Narnie je psaná dětem. Tyhle knížky určitě schovám pro ty své, protože vím, že tyto příběhy se jim budou velice líbit. Já osobně je čtu ve vlaku a v mhd na cestách, ale i doma, když se najde čas a nikdy jsem dosud jediný díl neodložila s tím, že by mě nebavil.
vojtechadamcik
  26. 12. 2010, 10:23
Tento díl mě opravdu zklamal. Po vynikající třetí části takový propad. Bezúčelné dialogy, naprosto stupidní posloupnost děje a vůbec celkový propadák.
James Bond
  22. 1. 2016, 16:34
Jedná se o další díl ságy, fantasy literaturu pro děti přibližně od devíti let. Opět se setkáváme se sourozenci, kteří se vrátili do Narnie, kde vládne zlý král Miráz, který si přivlastnil trůn. Děti pomohou princi Kaspianovi trůn získat, k vítězství jim pomůže lev Aslan. Příběh je krásný a napínavý. Nejvíce mne zaujal popis vrcholné bitvy. Ilustrace od Pauline Baynesové příběh hezky dokreslují.
misisek
  25. 12. 2010, 20:51
Ano je to pravda. Autor měl skutečně bujnou fantazii, co se týče krajiny a ostatních věcí. Co mi ale v Narnii chybí oproti jinému fantasy, jsou city. Popisovat city. Aby se s nima člověk ztotožnil. Tady někdo umře, ostatní si pobrečí, ale my, čtenáři, jenom mávneme rukou a čteme dál. Vždyť jsme moc nevěděli o jeho popisu, ani jsme nemohli brečet u popisu toho, jak umírá. Samozřejmě kniha v nás má vyvolávat apel, pocity, ale po téhle knize to se mnou ani nehne. V tomhle u mě autor ztrácí body.