Kněžna

ISBN: 80-249-0802-6

Ikar (2006) 80-249-0802-6 280
Ikar (1998) 80-7202-326-8 280
Knižní klub (1993)

Kněžně Zoje, vzdálené sestřenici ruského cara, je sedmnáct let, když v Rusku propukne revoluce. Celý její svět se rázem hroutí jako domeček z karet, Zoja se stává svědkem nepochopitelného násilí a hrůzných tragédií a sama přichází o své nejbližší. Aby unikla nebezpečí, nezbývá jí než uprchnout ze země. Po dlouhé strastiplné cestě, kde nejednou stačil krůček a bylo by vše ztraceno, se ocitá v Paříži, v cizím prostředí a mezi cizími lidmi. Avšak ani citové strádání, ani chudoba nedokážou dívku zbavit odvahy. Rozhodne se vzít osud do vlastních rukou, začít nový plnohodnotný život a oprostit se od stínů minulosti. Mezi americkými vojáky poznává Andrewse, s nímž odchází do New Yorku, ale několik let rodinné idyly ukončí hospodářská krize a Andrewsova smrt. Zoja zůstává sama s dětmi a je opět na začátku. Ani tentokrát se však nevzdává...

sgjoli
  27. 11. 2016, 15:45
Červenou knihovnu či romány pro ženy moc nevyhledávám, ale Kněžna mne zaujala svým námětem a já vlastně nakonec nelitovala, že jsem se do knihy pustila. Čtení jsem si užila, vlastně mne překvapilo, že nejde o typickou kýčovitou romanťárnu, ale o silné lidské drama zasazené na historických událostech celkem nedávných. Romantická linie tu samozřejmě byla, ale nebyla moc přeslazená a vyznívala celkem reálně, takže proč ne. K odpočinku jistě vhodná volba.