Pompeje

Pompeje

Podtitul: Deník dívky z let 78-79 n. l.

Originální název: My Story: Pompeii

Egmont - 2009
ISBN: 978-80-252-1224-0

Egmont (2009) 978-80-252-1224-0 143

V knize Pompeje si čtenář přečte fiktivní deník svého vrstevníka, který právě prochází zlomovými okamžiky života. Jeho osud se odehrává na pozadí událostí, které vstoupily do světových dějin. Jednoho srpnového dne zažije Claudia na městském fóru v Pompejích spoustu zvláštních věcí. Když se jí pod nohama otřese země, považuje to za špatné znamení. S obavami hledí na Vesuv, obří sopku, která se tyčí nad městem. (Založil/a: skjaninka)

#deník
Sue Reid Sue Reid
*1970

Alibero
  15. 9. 2012, 19:27
Zajímavý příběh o životě dívenky Claudie z antických Pompejí. Psáno ve formě deníku, což mi přišlo jako dobrý nápad. Život v téhle starověké době nebyl vůbec lehký, avšak vidíme ho zajímavým pohledem mlaďounké dívky. Je o lásce, pravdě i věrnosti. Závěr je dynamický a dojemný.
Dee-Dee
  22. 9. 2013, 20:36
Na knížce se mi líbilo, že jsem se v ní něco dozvěděla a zároveň to bylo čtivé. Také přidávám plus za deníkovou formu. :)
Adenoid Hynkel
  27. 8. 2016, 19:07
Krátké deníkové zápisky líčící pohromu - skvělý nápad, trochu horší zpracování. Na druhou stranu je to psáno pro mladší a tak to svůj úkol splní - zaujme, čte se rychle a možná si z toho i něco odnesete. Za zmínku stojí obrazová a faktografická příloha - můžeme se poté odpoutat od příběhu a zapůsobit dějiny jako takové.