To nejzajímavější z českých hradů a zámků

To nejzajímavější z českých hradů a zámků Originální název: To nejzajímavější z českých hradů a zámků

Rubico - 2007
ISBN: 80-7346-071-8

Rubico (2007) 80-7346-071-8 197

V množství našich dochovaných stavebních památek patří hrady a zámky nepochybně k nejatraktivnějším. Cílem této knihy je zaplnit existující mezeru a nabídnout titul, který spojuje přednosti populární encyklopedie a obrazové publikace. Čtenář zde najde sto nejvýznamnějších hradů a zámků na dvojstranách s informativním textem a několika fotografiemi. Tento základní soubor doplňují další objekty, kterým je věnována stručnější informace v samostatném sloupci. V dalších rámečcích je zařazeno množství dobových vyobrazení a také řada zajímavostí, zejména o výrazných osobnostech spojených s jednotlivými sídly. Stručný úvodní text seznamuje čtenáře slovem i fotografiemi alespoň v hrubých rysech s vývojem a základními pojmy architektury panských sídel na našem území. (Založil/a: skjaninka)