To nejzajímavější z měst a obcí

To nejzajímavější z měst a obcí Originální název: To nejzajímavější z měst a obcí

Rubico - 2010
ISBN: 978-80-7346-112-6

Rubico (2010) 978-80-7346-112-6 167

Historická města a obce jsou vedle hradů a zámků nejcennější součástí českého kulturního dědictví. Najdeme v nich velkolepost kostelů, nádheru přepychových šlechtických paláců i skromnějších měšťanských domů a nejskromnější památky lidové architektury. Ke koloritu historických měst náleží často také romantické středověké hradby s branami a honosné radniční budovy. Statut městských památkových rezervací a zón pomohl většinu urbanistických celků zachránit a dnes se alespoň náměstí mohou ukázat zas v plné kráse. Některá města i jedna vesnice patří dnes dokonce do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tato kniha chce čtenáře provázet slovem i obrazem nejkrásnějšími městy a vybranými obcemi České republiky (s výjimkou Prahy) a inspirovat je k cestám za krásami naší země. (Založil/a: skjaninka)