Smrt ve Vídni

Originální název: A Death in Vienna

Domino - 2004
ISBN: 80-7303-215-5

Domino (2004) 80-7303-215-5 291

Umělecký restaurátor a tajný agent Gabriel Allon je povolán do Vídně, aby tam prošetřil pozadí teroristického bombového útoku. Při plnění tohoto úkolu narazí na fotografii, která převrátí naruby celý jeho dosavadní život. Na snímku je tvář člověka, který je mu nepříjemně povědomý. Nezná jeho jméno, ale intuice mu napovídá, že tento muž mučil jeho matku během pochodu smrti z Osvětimi. Je to ale skutečně on? A pokud ano, kým je dnes? Jak se mu podařilo uniknout trestu? Allon se pouští do pátrání s doposud nepoznanou intenzitou. S každou odkrytou vrstvou zjišťuje, že hledaný muž je ďábelštější než sám ďábel a že šedesát let stará pavučina jeho činů stála život tisíce lidí. Allonův vlastní život se stává peklem, protože brzy vyjde najevo, že sturmbannführer Erich Radek byl za války sadistickým vrahem – a že jím nepřestal být ani jako ctihodný občan rakouské metropole… (Založil/a: Itter)

dalimoni
  1. 1. 2013, 22:37
Velmi čtivé, napínavé, tentokrát se autor historicky vrací do období holocaustu, od kterého se odvíjí příběh "lovu" na nacistického zločince. Je to má třetí kniha od Silvy a i tentokrát mohu říct, že nelituju času, kterou jsem knize věnoval.
sharky95
  21. 12. 2013, 19:45
Gabriel Allon jde na stopě aktéra Aktion 1005 Ericha Radeka, člověka, jenž měl ukrýt největší zvěrsto v novodobé historii... No, tak nevím. Je to čtivé, rychle to plyne a část se odehrává u nás (což se mi u zahraničních knih vždy líbí), ale když to srovnám s Odessou F. Forsytha (jenž je psaná s takovým odstupem), tak jasně vítězí Odessa, která se mi dostala víc pod kůži, hlavně díky tomu, že !SPOILER! neskončila happy endem (nebo spíše zadostiučiněním) jako tady !KONEC SPOILERU!