Rybaříci na Modré zátoce

Albatros - 1986

Albatros (1986) 99
Albatros (1977) 99
Státní nakladatelství dětské knihy (1953) 88

Příběh ze života ledňáčků... Když je párek ledňáčků záplavou vyhnán ze svého revíru, najdou si nový domov na Modré zátoce. Zde vychovávají mláďata a překonávají nástrahy života v divoké přírodě. (Založil/a: slide)

jehlaspichlas
  4. 5. 2013, 12:17
Četl jsem to asi před dvaceti lety. Bylo to příjemné čtení. Už ani nevím, jak to s ledňáčky vůbec dopadlo, ale občas si na ně vzpomenu.
xerdsfsd
  16. 5. 2014, 8:08
četla jsem ji od dětství dosud několikrát, vždy se mi líbila, Mirko Hanák je k této knize dokonalý ilustrátor, i když je to příběh pro děti, dozvíme se mnohé ze života ledňáčků. Krásná kniha
Dominie
  25. 9. 2010, 14:42
Hodně dobrá kniha. Karel Nový je prostě vynikající spisovatel. byla jsem okouzlená a vždycky jsem šíleně nádšená, když zahlédnu ledňáčka, ovšem u nás jsem ho ještě neviděla, a to procházím okolní řeky pořád. Nikdy jsem neviděla je v klidu, vždy jsem jen viděla zlatý záblesk modrých křídel a letící šmouhu, a to asi na jednu vteřinu. Neuvěřitelný pták, jehož krása se nedá popsat !
fix.a
  12. 11. 2013, 22:43
Nejoblíbenější knížka v dětství. Příběh má hodnotu...oproti jiným pohádkovým příběhům. Musím zde ale vyzdvihnout dílo ilustrátora Mirka Hanáka - obrázky jsou krásné a dolaďují tu jedinečnou atmosféru celé knihy.
xargos
  5. 6. 2011, 4:07
Mám to podobné s touto knihou jako DOMINIE, s příjemnými následky po jejím přečtení, kdysi dávno v dětských letech. Příběh ledňáčků Ora a Kik, napsaný krásným bohatým jazykem a stylem, který neurazí ani dospělé čtenáře, a je přitom srozumitelný i dětem, mne ovlivnil patrně na celý život. Nečekejte naivní polidštěná zvířátka. Až na to, že tu ledňáčci "mluví" srozumitelným jazykem, není v této knížce nic komixového. Je to příběh krásný (mám z něj radost kdykoliv si na něj vzpomenu nebo zahlédnu modrá křídla) a hlavně pravdivý.