Tajemství domu Bordenů

ISBN: 80-7341-314-0

BB art (2004) 80-7341-314-0 437
BB art (2003)

Lizzie Bordenová sekyru vzala
A svý mámě čtyřicet ran dala
Když viděla co provedla
Tátovi svýmu jedenačtyřicet odvedla

4. srpna 1892 jsou v domě Bordenových nalezena dvě mrtvá těla patřící panu a paní Bordenovým. Obviněna je Lizzie Bordenová. Byla by schopna tato křehká, nesmělá a zásadová dívka, jejíž osobnost máme možnost při čtení velmi dobře poznat, schopna zabít vlastního otce a nevlastní matku tak krutým a nelidským způsobem? Hraje v tomto příběhu nějakou roli její homosexuální orientace? Seznamte se s verzí Evana Huntera, fenomenálního autora, který se tentokrát zaměřil na nejslavnější americkou vražedkyni. (Založil/a: alyssa18)

Evan Hunter Evan Hunter
*15.10.1926 - †06.07.2005

wendel
  9. 1. 2015, 15:57
Kniha o slavném soudním procesu s Lizzie Bordenovou je psaná zajímavě ve dvou časových rovinách.Kapitoly vyšetřování, vyslíchání a soudního procesu střídají kapitoly o cestě Lizzie Bordenové po Evropě,kterou podnikla dva roky před vraždami, a která má důležitý vliv na celý příběh. Výpovědích svědků u soudu je však mnoho a jsou zdlouhavé a trochu nudné.
Závěr knihy je však zajímavý a překvapivý.S rozsudkem poroty jsem po všem, co jsem se o případu dozvěděl musel souhlasit,o to překvapivější je poslední kapitola,která se vrací ke dni kdy byly spáchány vraždy,a objasní co se ten den ve skutečnosti stalo.Díky tomuto finále jsem zvýšil své hodnocení na 80%.