Pověsti ze Skotské vysočiny

Pověsti ze Skotské vysočiny Originální název: Highland Myths and Legends

Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-1818-0

Mladá fronta (2010) 978-80-204-1818-0 168

Keltští hrdinové, víly a skřítkové, druidové, vodní koně, čarodějové, obři a vikinští nájezdníci - to vše najdete v této sbírce tradičních gaelských příběhů, které zněly po staletí u táborových ohňů a jež se vyprávějí dodnes.
Všechny příběhy z mimořádně bohatého repertoáru George W. Macphersona byly předávány z generace na generaci jako součást ústní lidové tradice - stáří některých z nich se odhaduje na více než 2500 let. Vlákna těchto věčných příběhů se splétají do nádherného plátna, na němž je Skotská vysočina vyobrazena prostřednictvím mýtů a legend. (Založil/a: BarryV)

corneille
  27. 5. 2012, 16:40
Výborná knížka plná krátkých příběhů z ostrova Skye. Pro pozorného čtenáře, který se o danou věci zajímá, navíc skrývá leccos dalšího mezi řádky :o)
Fanfiry
  15. 4. 2012, 11:47
Nemůžu říci,že by se mi kniha přímo nelíbila, ale asi jsem od ní očekávala o něco víc, mrzí mě, že jednotlivé příběhy jsou opravdu krátké a velmi stručné, ale pro ústně předávané příběhy je to asi základní předpoklad zachování.
BarryV
  31. 8. 2010, 12:58
Tato kniha je skvělá pro milovníky Skotska, ale i pro milovníky Irska. Tyto dva národy jsou od sebe co by kamenem dohodil a tak se jejich hrdinové vzájemně proplétají ve velké škále legend.
Jsem rád, zě jsem si tuto knihu pořídil a mohl jsem se dozvědět něco více o Skotských (ale i Irských) hrdinech.