Petr Pan v šarlatovém plášti

Petr Pan v šarlatovém plášti Originální název: Peter Pan in Scarlet

Computer Press - 2006
ISBN: 80-251-1230-6

Computer Press (2006) 80-251-1230-6 232

V Zemi Nezemi se něco děje. Přicházejí z ní sny - podivně reálné sny o pirátech, mořských pannách či krokodýlech. Pro Wendy a Ztracené chlapce je to jasný signál - Petr Pan potřebuje jejich pomoc, a tak je čas udělat nemyslitelné a letět znovu do Země Nezemě. Tam se ale vše změnilo, čekají tu nebezpečí, o kterých se dětem ani nesnilo. Kniha vás zavede zpátky do země pirátů, víl, dětství a bádání. Najdete zde další postavy, které si zamilujete, dobrodružství, která rozbuší srdce a nová nebezpečí, která se musí překonat - vše jakoby bylo spjato okouzlující špetkou pohádkového prachu.
Chcete navštívit svět, kde nikdy nevyrostete nebo nezestárnete? Svět, ve kterém můžete létat? Svět, ve kterém je každý den novým dobrodružstvím? Můžete, příběh o chlapci, který nikdy nevyrostl a dívce, jejíž rodina jí brání v tom, aby také navždy zůstala dítětem, se dočkal dalšího pokračování. V knize Petr Pan v šarlatovém plášti se opět setkáme s většinou okouzlujících postav - Petrem, Wendy, Zvoněnkou, zbytkem Darlingovy rodiny a samozřejmě i hrůzostrašným kapitánem Hookem. Geraldine McCaughrean bravurně následuje ducha mistrovského díla J. M. Barrieho a přitom nabízí čerstvý a poutavý spád příběhu, který se, stejně jako originál, bude líbit jak dospělým, tak dětem. (Založil/a: Katniss)

Gustik5
  4. 4. 2013, 21:09
Tuhle knížku jsem četl jako malý, a vpravdě se mi moc líbila. Jen ne do té míry, abych se k ní vracel...
honzik10
  29. 12. 2012, 17:06
Četl jsem jen tohle, jiného Petra Pana ne, ale abych byl upřímný, nebyl jsem z toho moc ,,vodvázanej''.
Katniss
  31. 8. 2010, 16:09
I když pokračování tohot slavného příběhu nebylo napsané jeho autorem, myslím, že je nadmíru podařené.