Bláznivý vesmír

Originální název: Petrified World and Other

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01690-7

Albatros (2005) 80-00-01690-7 237

Sbírka vynikajících povídek z rozsáhlého díla jednoho z nejproslulejších autorů žánrů sci-fi. Čtenáři zde najdou jeho slavné příběhy Sedmá oběť, Past na lidi či Hra se smrtí, ale i méně známé povídky Vůně myšlenky nebo Robot, který vypadal jako já. Celkem dvanáct povídek přináší humorné, místy velice škodolibé, ale i tragické příběhy, v nichž se běžné rekvizity sci-fi, jako jsou mimozemšťané, rakety a vesmírné katastrofy mění v cosi "legračně démonického", co potěší příznivce Raye Bradburyho i Douglase Adamse. (Založil/a: Yashin)

TajemnaM
  23. 10. 2011, 7:37
Když jsem si tuhle knihu nesla pod paží, ptali se mě, co je to za hroznou věc s taovou obálkou. A já říkala, že je to ta nejgeniálnější a nejlepší sbírka povídek na celém světě. A pořád na tom trvám. Sci-fi spojená s humorem a navíc i jistou dávkou sarkasmu, která v každém člověku probudí miliony otázek, na které nelze odpovědět.