Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Štěstí ve stínech

89%
4 41
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Štěstí ve stínech
 Všechny obaly
Štěstí ve stínech
 Všechny obaly
Originální název: Luck in the Shadows
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-120-4
Počet stránek: 400
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 18x v oblíbených
v přečtených 65x v přečtených
v knihovně 36x v knihovně
k přečtení 94x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 7x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Fantom Print (2011) 978-80-7398-120-4 400
Fantom Print (1999) 80-86354-04-0 576

První díl série: Noční běžci

Bude válka. Vše nasvědčuje tomu, že po dlouhé době míru Plenimar připravuje mohutné válečné tažení proti svým sousedům – Skale a Myceně. Kdysi spojenci sjednocení pod vládou hierofantů, nyní nepřátelé znesváření bojem o půdu a moc. Plenimarští touží po vítězství ve válce tak silně, že jsou ochotni spolčit se s mocnostmi, vyvolanými tou nejtemnější magií! Jenže stane se něco, s čím ve svých plánech nepočítali… Když je Alek z Kerry uvězněn za zločin, který nespáchal, očekává jistou smrt. To však netuší, že od tohoto okamžiku bude ve svém životě hledět smrti do očí ještě mnohokrát… Také ovšem netuší, že jeho spoluvězněm bude Seregil z Rhíminee, muž tajemného původu i minulosti, muž mnoha tváří – tulák, špeh, bard, zloděj i šlechtic. Alek se stává Seregilovým učedníkem. Brzy cestuje po krajích, o nichž ani nevěděl, že existují, vstříc válce, o jejíž hrozbě neměl ani tušení. Netrvá dlouho a se Seregilem se zapletou do zlověstného spiknutí, které sahá hlouběji, než si dovedou představit, a které je, pokud selžou, může stát mnohem víc než jen jejich životy. Ale osud je stejně nepředvídatelný jako Alekův nový učitel, a tentokrát by je mohlo potkat… štěstí ve stínech! (Založil/a: Nia)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Magyana
100% 100% 100% 100% 100%
  9. 4. 2013, 14:51
Nightrunner je skvělá série, jedna z mých jednoznačně nejoblíbenějších. Mám ráda fantasy, kde hlavní hrdinové mají "šťávu". A to tihle rozhodně mají.
Seregil je "noční běžec" - špeh, maskovaný za lorda, lehkomyslného floutka, barda, krásnou ženu, stařenu, či kohokoli, kdo se mu zrovna hodí. Při jedné ze svých výprav objeví ve vězení chlapce Aleka, kterého vezme s sebou a začne ho učit řemeslu. Před Alekem, který strávil dětství v divočině, se otevírá úplně nový svět plný dobrodružství a nebezpečí, protože se jim při jednom malém vloupání podaří ukrást hodně špatnou věc hodně špatným lidem.

Dodatek: Jednotlivé díly na sebe navazují, ale zároveň tvoří ucelené příběhy, takže nebudete zuřit nad nedokončeným dějem. Doporučuji číst postupně takto:
Štěstí ve stínech a Příchod tmy tvoří jeden příběh. Zrádcův měsíc navazuje, ale stojí o samotě. Návrat stínu a Bílá cesta opět tvoří jeden ucelený příběh. Šestý díl (Schránka duší) a sedmý (Střepy času) jsou samostatné příběhy.
S.monika
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 2. 2014, 23:45
snad první kniha, kterou jsem se odhodlala přečíst v eng .. jo to bývávaly časy. Dobře napsané fantasy s klasickým dějem, které potěší a mile pohladí na duši
Aratar
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 2. 2016, 21:43
I když je tu lehká inspirace Pánem prstenů znát, není to vůbec na škodu. Naopak. I přes spletitý děj vše zůstává přehledné a je tu samozřejmě mnohem více akce. I protikladně napsané hlavní postavy mě bavily a jsem docela zvědavá, kam jejich vztah bude dál směřovat. Jen jednu výtku bych přece jen měla. Stejně jako u jiných trilogií, které v podstatě tvoří jednu knihu, mi trochu vadilo, že první díl hlavní zápletku jen lehce nastínil a spíše šlo jen o navození atmosféry. Na druhou stranu musím říct, že mě úvod zaujal natolik, že pravděpodobně ihned sáhnu po druhém dílu.
Niaro
80% 80% 80% 80% 80%
  5. 5. 2014, 18:47
Tak takhle....... Předmluva - dva šmejdi pátraj po úlomcích prokletýho artefaktu, aby mohli zrealizovat svůj zloplán (jasně stanovený zlo = základ většiny dobrejch příběhů). Začátek příběhu se poté věnuje mladýmu zálesákovi, jež je ale skutečnym životem neprověřenej a nedotčenej, AVŠAK potká jednoho zkušenýho harcovníka, kterej si ho posléze vezme do parády...... takhle to chvilku pokračuje. Mladej se seznámí s harcovníkovým kumpánem, což je taky řízek. Nakoupí fajne vybavení ....... a pak se střetnou s těma šmejdama z předmluvy a zčořej jim jeden úlomek, se kterým putujou (pro analýzu) za šéfem obou starejch borců............. víc jak půl knihy fuč a musim říct - příběh supr, všechno šlape parádně ....... A PAK z ničeho nic a než by si stačil(a) říct "to mě teda čmuďajs" výměna nejen zápletky, ale i úplný odloučení od základního ("našláplýho") příběhu, ke kterému se už do konce knihy nevrací!

Shrnutí: Kniha je napsaná velmi čtivým stylem a je poutavá. Po téhle stránce bych dal 5 hvězd, ale fakticky skoro nesmyslná, i přes plynulé a nenásilné napojení, možná i zbytečná výměna zápletky a tak i konce příběhu, mě tak jako malinko opravdu "čmuďajs". Proto 4 hvězdy ;)

Ps: jestli se ti zdá tenhle komentář zmatenej a až moc přímej s tím hovorovým stylem napsání, tak je to zcela správně, protože to přesně vyjadřuje můj dojem z téhle knihy. (Závěrem bych chtěl tento komentář věnovat uživatelce Jamesová, která mě motivačně "nakopla" k napsání novýho komentáře. Díky. ;)
RikaAkira
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 6. 2012, 9:50
Dostala jsem k Vánocům tři díly a jsem nadšena :) z knihovny jsem si vypůjčila další tři knihy (a již brzy si seženu vlastní kopie) a opravdu moc se těším, až se v ČR objeví další díly Nočních běžců :)
Rienta
100% 100% 100% 100% 100%
  22. 9. 2011, 20:29
Tak do tohoto příběhu jsem se zamilovala až po uši :)) Koupila jsem si všechny tři díly a nemůžu se nabažit :D V jednu chvíli se člověk rozplývá a o pár stránek dál je napjatý k nevydržení, jak jen to dopadne :))