Originální název: Stalking Darkness

Fantom Print - 2011
ISBN: 978-80-7398-130-3

Fantom Print (2011) 978-80-7398-130-3 416
Fantom Print (2000) 80-86354-05-9 608

Seregil z Rhíminee, muž s tajemnou minulostí, už naučil Aleka z Kerry všechna největší tajemství svého řemesla. Jako zloději a špehové společně plní drobné i nebezpečné úkoly. Jejich životy jsou neustále v ohrožení, ale současně obklopeny aurou magie, přátelství a důvěry.

Avšak nyní, když se Skala připravuje na válku s Plenimarem, jsou Seregil, Alek a Micum povoláni čarodějem Nysanderem, aby čelili nejtěžší zkoušce věrnosti, se smrtícím vědomím, že pokud selžou, vládu zla nad celým světem už nic nedokáže zastavit. Brzy jsou vrženi do nelítostné bitvy, ve které i smrt může být toužebným vysvobozením, ve které je už ani sama magie nemusí ochránit, ve které poražení už jen čekají na… PŘÍCHOD TMY.

Pokračování knihy Štěstí ve stínech. (Založil/a: Nia)

Magyana
  9. 4. 2013, 14:53
Skvělá kniha, skvělá série, vždy se k ní ráda vracím. Mám načteny i ostatní díly a všechny si zasluhují palec nahoru. Druhý díl je ještě lepší než jednička, na kterou dějově úzce navazuje. Vlastně mám tuto knihu asi nejraději z celé série.

Seregil s Alekem se zotavili z vražedných úkladů šlechty a znovu se věnují svému řemeslu "nočních běžců". Jenže proroctví předpovídají neblahé události a zlo nabírá na síle. Když nečekaně udeří, zdá se, že všechno je ztraceno.
Je příjemné, že autorka kromě ústřední dvojice věnuje kapitoly i dalším postavám - obzvláště zajímavý je Micum, jeho dcera Beka, čaroděj Nysander a jeho učeň Thero.
RikaAkira
  6. 6. 2012, 9:48
Dostala jsem ji k Vánocům spolu s oběma dalšími díly, co zatím vyšly (tuším) - Štěstí ve stínech a Zrádcův měsíc. Teď, o půl roku později, čtu sérii už po druhé a stále s nadšením :) Zároveň jsem si půjčila z knihovny sérii o královně Tamír a opravdu bych si přála, aby bylo všechno zfilmováno, protože by to byla určitě pecka :)