Tisíc dolarů za Buffalo Billa

Tisíc dolarů za Buffalo Billa Originální název: Mile dolari per Buffalo Bill

Epocha - 1970

Epocha (1970) 187

Kniha popisuje průběh života jedné z legend amerického Západu Buffalo Billa. (Založil/a: slide)

David Hamilton David Hamilton

Richie
  23. 3. 2016, 23:01
Oblíbená kniha mého dětství, četl jsem ji několikrát. Divoký západ, přestřelky pistolníků, honičky na koních, desperáti i šerifové - to vše (v kulisách války Severu proti Jihu) představuje dobrodružnou četbu, která se musí líbit každému klukovi. Přiznávám, že po této knize od Hamiltona sáhnu občas i v dospělosti, neboť to je veskrze příjemné a oddechové čtení.
Navíc se jedná o obecně známou historii Divokého západu - dobrodruh William Cody alias Buffalo Bill skutečně existoval, stejně jako šerif Hickok alias Divoký Bill nebo desperát Jesse James.
William Cody v této knize bojuje ve službách Unie proti obávané Černé brigádě nechvalně proslulého majora Quantrilla, která stojí na opačné straně, na straně Konfederace. A jen výjimečné schopnosti mladého scouta mohou pomoci tento nelehký úkol zvládnout. 85%