Orákulum

Originální název: Oracle

Brokilon - 1999
ISBN: 80-86309-03-7

Brokilon (1999) 80-86309-03-7 269

Druhá část série Orákulum.

Osmiletá Penelopa Baileyová, která je schopna přivodit budoucnost, jaká ji nejvíce vyhovuje, unikla svým pronásledovatelům s mimozemšťanem Paželvem. Od té doby uplynulo čtrnáct let. Celou tu dobu po ní marně pátrá bývalý agent Demokracie Carlos Mendoza – Ledař, kterého Penelopa při jejich tehdejším setkání zmrzačila. Jednoho dne přichází za Ledařem žena, tvrdící, že je Penelopina matka. Oznamuje mu, že její dcera žije nyní na planetě Hádes pod jménem Orákulum. Ledař si uvědomuje, že na dospělou Penelopu již nestačí, a proto najímá nejlepšího lovce lidí na Vnitřní Hranici Joshuu Jeremiaha Chandlera. Také tajná služba Demokracie vysílá na Hádes svého agenta, narkomana a zločince zvaného Indián. Hra o to, kdo, kdy a jak Orákulum zlikviduje může začít. Druhá část třídílného románového cyklu. (Založil/a: Nia)

Mike Resnick Mike Resnick
*05.03.1942

haoken
  2. 3. 2015, 19:59
Ty přebaly knížek jsou u celé série pekelně kýčovité, ale jedná se o docela slušné sci-fi. Mile mne to překvapilo.