Korespondence II

Korespondence II Originální název: Korespondence II

Akropolis - 2007
ISBN: 978-80-7304-085-7

Akropolis (2007) 978-80-7304-085-7 504

Třísvazkový projekt dosud nepublikované korespondence V+W, uložené v Gotliebově archivu Bostonu, je společným titulem nakladatelství Akropolis a Nadace Jana a Medy Mládkových. Vzájemné listy legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozdělily, jsou strhujícím svědectvím nejen jejich originality a umělecké zralosti, ale současně odhalují i osudy těchto významných osobností v bipolárním světě, plném železných opon a studených válek. První svazek korespondence zahrnoval období 1945–1962, korespondenci z let 1963–1968, edičně připravenou opět dr. Ladislavem Matějkou, přináší tento díl (závěrečný třetí svazek vyjde v prvním pololetí 2008). Knihu doplňují i některé méně známé fotografie z působení V+W na opačných koncích světa. (Založil/a: hero.piggy)

Jan Werich Jan Werich
*06.02.1905 - †31.10.1980

Jiří Voskovec Jiří Voskovec
*19.06.1905 - †04.07.1981

Kukpiss
  14. 3. 2012, 20:12
6. IX. 68

"...Furt na vás myslíme a na Janu a jak Zdenka musí mít vztek a hoře, že jí ti chachaři, ten ruskej chám, ta slovanská zběř, ti zasraný mužíci-asiati, ta sebranka zavšivená, kterou od narození nenávidím víc a hloub než Skopčáky - nevím proč, ale je to tak - opravdu nenávidím, tak jako můj brácha, a ten je chápe a zná eště hloubš - no že zkrátka vás vyhnali, odkud jste nechtěli a že nám všem zase jako ten Hitler kdysi, dupou pole a serou na čistou podlahu a strkaj nám do dětí a kradou křížaly, nehledě k tomu, že nám šahaj na ten krásnej jazyk, co je jenom náš. A lžou a lžou a lžou a dělaj ze sebe lidi, což nikdy nebyli a nebudou."