Blonďatá Kerolajn

Blonďatá Kerolajn Originální název: Blonďatá Kerolajn

Albatros - 2006
ISBN: 80-00-01744-X

Albatros (2006) 80-00-01744-X 131

Volné pokračování knihy Básník v báglu, kde se tři spolužačky vydaly o letních prázdninách do kraje K. H. Máchy. Tentokrát se dívčí trojice chystá strávit jarní prázdniny v lyžařském středisku Ještěd - a ne sama. Doprovází ji klučičí výprava, částečně známá z letního příběhu. Černovláska Fany, blondýnka Simča a zrzka Nikol si užívají zimních radovánek, ale největší citové peripetie prožije ta poslední. Octne se v milostném trojúhelníku, nápadně podobném tomu, který zažila nejznámější spisovatelka tohoto kraje Karolína Světlá. A navíc se všichni vydávají na běžkový výlet po jejích stopách. Je to všechno jen náhoda? Ivona Březinova mistrně líčí romantické i napínavé dívčí dobrodružství, a přitom čtenáře zábavnou formou seznamuje s osudy Karoliny Světlé a s dalším malebným koutem naší země.

Ivona Březinová Ivona Březinová
*12.05.1964

PeťkaW.
  24. 11. 2012, 12:50
Jako asi čtrnáctiletou mě kniha docela bavila. Je v ní plno vtipných pasáží a hlášek. Příběh takový ničím extra originální neoplývá, ale číst se to ve volných chvílích dá. Občas mi přišlo zapojení osudů K. Světlé do textu dost násilné a zbytečné, ale to je jen můj osobní názor a někomu se to může naopak líbit.
Martina8122
  29. 11. 2016, 10:14
Pohodové čtení pro chladné večery. Knížka vás ani moc nenadchne ani nezklame. Dostáváme se zpět do milostného trojúhelníku ale líbilo se mi že to Nikol brala tak jak to brala.