U štěstí dam

Originální název: Au Bonheur des Dames

Státní nakladatelství krásné literatury a umění - 1966

Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1966) 390
Vilímek (1913)

Mladá dívka Denisa, které zemřeli rodiče, přijíždí se svými dvěma bratry - malým Pepíčkem a starším Janem do Paříže. Přístřeší i práci hledá u svého strýce Bauduho. Ten ji však zaměstnat nemůže. Všechny své prodavače již propustil až na snoubence své dcery Jenůfky Colombana. Zákazníky a také tržby přebírá všem malým obchodníkům velikán ŠTĚSTÍ DAM. Majitel pan Mouret získal obchodní dům dědictvím po své zesnulé manželce. Je znám jako lamač dívčích srdcí, ale žádná ho ještě neočarovala natolik, aby s ní zůstal napořád. Denise nezbývá nic jiného, než se ucházet o místo prodavačky u Štěstí dam. A to ani netuší, že to svoje štěstí a lásku najde právě tady. (Založil/a: alyssa18)

Lecter
  30. 8. 2015, 12:43
Zatím z těch,které jsem četla z toho cyklu byla nejslabší.Ovšem reálné popisy a to,jak to chodí ve společnosti,konkurenční boj obchodníků a Mouretova odhodlanost,to je v pořádku.Ale něco tomu chybělo.Denisa mi moc k srdci nepřirostla,ale její zásady a konečně i vztah k Mouretovi jsou chvályhodné.
Eumenida
  24. 2. 2011, 11:23
Mě tato kniha nadchla. Krásný příběh, kde nechyběla láska, ale i drsný popis tehdejších poměrů, soukolí velkých obchodních domů, které semlelo obyčejné lidi, téměř boj o život, nebo aspoň o přežití, intriky, podrazy. Ale taky doba nových vizí, nápadů, odvahy.
Osobní vztah mezi Mouretem a Denisou se mi líbil, protože Denisa byla první, která mu vzdorovala a stála si za svým. Četlo se to skvěle, doporučuji.
alyssa18
  1. 9. 2010, 12:22
Kniha, která kupodivu končí šťastně, to bych do Zoly ani neřekla. Každopádně se mi opět velmi líbila. Velmi roztomilé bylo, jak Denisa statečně vzdorovala Mouretovi. Už jsem na ni byla několikrát i naštvaná, že pořád dělá takové drahoty, ale nakonec ji přece jen obměkčil. Denisa měla opravdu záviděníhodné charakterové vlastnosti, které z ní dělaly velmi kvalitního člověka, co se v životě neztratí a najde své místo a štěstí.