Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

U štěstí dam

83%
4 35
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

U štěstí dam
Autor:
Originální název: Au Bonheur des Dames

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Státní nakladatelství krásné literatury a umění - 1966
Počet stránek: 390
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 8x v oblíbených
v přečtených 54x v přečtených
v knihovně 43x v knihovně
k přečtení 19x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1966) 390
Vilímek (1913)

Mladá dívka Denisa, které zemřeli rodiče, přijíždí se svými dvěma bratry - malým Pepíčkem a starším Janem do Paříže. Přístřeší i práci hledá u svého strýce Bauduho. Ten ji však zaměstnat nemůže. Všechny své prodavače již propustil až na snoubence své dcery Jenůfky Colombana. Zákazníky a také tržby přebírá všem malým obchodníkům velikán ŠTĚSTÍ DAM. Majitel pan Mouret získal obchodní dům dědictvím po své zesnulé manželce. Je znám jako lamač dívčích srdcí, ale žádná ho ještě neočarovala natolik, aby s ní zůstal napořád. Denise nezbývá nic jiného, než se ucházet o místo prodavačky u Štěstí dam. A to ani netuší, že to svoje štěstí a lásku najde právě tady. (Založil/a: alyssa18)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Lecter
60% 60% 60% 60% 60%
  30. 8. 2015, 12:43
Zatím z těch,které jsem četla z toho cyklu byla nejslabší.Ovšem reálné popisy a to,jak to chodí ve společnosti,konkurenční boj obchodníků a Mouretova odhodlanost,to je v pořádku.Ale něco tomu chybělo.Denisa mi moc k srdci nepřirostla,ale její zásady a konečně i vztah k Mouretovi jsou chvályhodné.
Eumenida
100% 100% 100% 100% 100%
  24. 2. 2011, 11:23
Mě tato kniha nadchla. Krásný příběh, kde nechyběla láska, ale i drsný popis tehdejších poměrů, soukolí velkých obchodních domů, které semlelo obyčejné lidi, téměř boj o život, nebo aspoň o přežití, intriky, podrazy. Ale taky doba nových vizí, nápadů, odvahy.
Osobní vztah mezi Mouretem a Denisou se mi líbil, protože Denisa byla první, která mu vzdorovala a stála si za svým. Četlo se to skvěle, doporučuji.
alyssa18
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 9. 2010, 12:22
Kniha, která kupodivu končí šťastně, to bych do Zoly ani neřekla. Každopádně se mi opět velmi líbila. Velmi roztomilé bylo, jak Denisa statečně vzdorovala Mouretovi. Už jsem na ni byla několikrát i naštvaná, že pořád dělá takové drahoty, ale nakonec ji přece jen obměkčil. Denisa měla opravdu záviděníhodné charakterové vlastnosti, které z ní dělaly velmi kvalitního člověka, co se v životě neztratí a najde své místo a štěstí.