Františkánské spiknutí

Originální název: The Franciscan Conspiracy

Argo - 2006
ISBN: 80-7203-850-8

Argo (2006) 80-7203-850-8 428

Když svatý František, zakladatel Řádu Menších bratří, opustil tento svět, rozhodlo se několik z jeho někdejších přátel, že nedopustí, aby jeho tělo padlo do rukou sběratelům ostatků, a za pomoci najatých rytířů z Assisi je unesli z pohřebního průvodu a ukryli na neznámém místě. Pouze bratr Lev tušil, kde se mrtvý světec nachází, a těsně před smrtí se rozhodl vyjevit toto tajemství v záhadném, zašifrovaném dopise jedinému člověku, jemuž důvěřoval: poustevníku Konrádovi z Offidy. Aby Konrád poselství dopisu rozluštil, musí opustit svou chýši v horách a vrátit se do nebezpečného světa 13. století, kdy je Itálie rozdrobena na bezpočet navzájem soupeřících městských států, kdy na cestách běžně potkáte malomocné a i kláštery mají své vlastní mučírny, aby se pokusil odhalit pravdu... (Založil/a: Dobby888)

John Sack John Sack
*24.03.1930 - †27.03.2004

Domovoj
  31. 1. 2015, 9:57
Hodně váhám nad hodnocením této knihy. Při čtení jsem si dlouhou dobu říkala, že to bude jenom na tři hvězdičky a cítila jsem trochu zklamání, čekala jsem něco jiného a určitě trochu víc. Závěrečná část mě ale docela dostala a zvedla mé hodnocení blíž ke hvězdičkám čtyřem. Zaručila, že na knihu a některé myšlenky z ní určitě jen tak nezapomenu. V tomto století bych žít nechtěla, víra a křesťanství mě úplně nezasahují, asketismus některých mnichů mi občas až vyrážel dech. Ale, zajímavý pohled na lidské snažení.