Přírodní katastrofy

Přírodní katastrofy

Fraus - 2008
ISBN: 978-80-7238-707-6

Fraus (2008) 978-80-7238-707-6 48

Co se děje v nitru Země? Jak vznikají tropické cyklóny? Proč jsou zemětřesení? Kniha se zabývá naší planetou a přírodními pochody ohrožujícími člověka. Na první pohled se může zdát, že je Země v klidu, avšak v jejím žhavém jádru se ukrývá obrovská energie. Vody moří a oceánů vládnou nepředstavitelnou silou, ničivé bouře dokážou smést vše, co jim stojí v cestě. Neviditelné síly se mohou projevit zcela nečekaně. Země se začne třást, hory chrlí oheň, moře se dme vysokými vlnami, prudký déšť rozvodní řeky, vichřice po sobě zanechá hotovou spoušť. O takových a dalších přírodních katastrofách vypráví v tomto svazku encyklopedické řady CO-JAK-PROČ Rainer Crummenerl. Srozumitelně a se znalostí věci vysvětluje čtenářům příčiny přírodních jevů, upozorňuje na hrozící nebezpečí i na možnosti prevence. RNDr. Jan Kopp, Ph.D., geograf, vysokoškolský učitel Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni, doplnil knihu údaji vztahujícími se k našemu životnímu prostředí. (Založil/a: skjaninka)