Můj strýček Oswald

Volvox Globator - 2002
ISBN: 80-900906-4-8

Volvox Globator (2002) 80-900906-4-8 224
Volvox Globator (1991)

Můj strýček Oswald (1979) je Dahlovým prvním románem, který záhy po svém vydání získal celosvětový ohlas. Strýček Oswald, největší darebák a smilník všech dob, nalezl nejmocnější afrodiziakum a díky metodě rychlého zmrazení spermatu profesora Woresleye a s pomocí oslňující a neodolatelné Yasmin Howcomely předjímá koncept současné spermobanky. Do jejich sítí padají postupně takřka všechny evropské korunované hlavy, ale také Albert Einstein, Sigmund Freud, James Joyce, Rudyard Kipling, Claude Monet, Giacomo Puccini, Sergej Rachmaninov či Georhe Bernard Shaw. (Založil/a: MrVogler)

alča87
  26. 6. 2014, 13:49
Sex světem vládne, jak dokazuje Oswald, který je dítětem štěstěny s mozkem skvělého obchodníka. Vlastně hodně jednoduchý příběh, který je plný sexu - od začátku až dokonce. Přesto není knihy vulgární. Je vtipná a vlastně dost šílená. Dahlova fantazie neznala hranic a uměl toho využít jak v knihách pro děti, tak pro dospělé. Je to v podstatě pořád dokola (což sám Oswald několikrát zmíní), ale pořád je to čtivé a zábavné. Určitě by hodně lidí uvítalo takového extravagantního strýčka a hlavně jeho deníky.
kamie
  6. 9. 2011, 11:45
Skvělá, nápaditá, nenáročná a zábavná záležitost. Pro mě byla kniha oddechovým čtením nepopiratelné kvality.
adalenka
  25. 8. 2015, 19:23
Paradni oddechova knizka s neuveritelne vtipnym pribehem. Precetla jsem ji jednim dechem a nestacila jsem se divit co vsechno Dahl dokaze vymyslet. Knizka je doslova plna sexu ale v zadnem pripade neni vulgarni a neni to zadna cervena knihovna. Doporucila bych ji bez zavahani a urcite si ji v budoucnu prectu znovu.