Dívka v červeném kabátku

Poprvé vydáno celosvětově: 2015

Baronet - 2016
ISBN: 978-80-269-0480-9
Vyšlo jako e-kniha

Baronet (2016) 978-80-269-0480-9 368 Vyšlo jako e-kniha. (mobi)
Baronet (2016) 978-80-269-0478-6 400
Baronet (2016) 978-80-269-0479-3 368 Vyšlo jako e-kniha. (epub)

Carmel Wakefordová se ztratí své matce na místní dětské slavnosti. Najde ji muž, který o sobě tvrdí, že je její dědeček, jenž se s rodinou v minulosti přestal stýkat.

Tvrdí, že její matka měla nehodu a že Carmel s ním nyní bude muset žít. Když se pak z několika dnů života v nové rodině stávají celé týdny, Carmel zjišťuje, že tento muž věří, že má jakýsi zvláštní dar.

A zatímco se matka zoufale snaží najít svou dceru, Carmel se vydává na neobvyklou pouť, během níž je nucena položit si otázku, kdo je, a kým by se mohla stát.

Tato kniha je více než jen obyčejným thrillerem. Tím hlavním v celém příběhu není, kdo nebo proč něco udělal, ale to, jak matka i dcera svádějí boj se vzájemným odloučením a jak v sobě hledají sílu, aby to vše dokázaly snést. (Založil/a: Neptun)

#záhady

Allein
  13. 12. 2016, 23:13
Kniha se mi velmi líbila, a to jak obsahově, tak i stylem psaní. Autorka si velmi dala záležet na tom, aby byly poznat nuance mezi pohledem dítěte na svět a pohledem dospělého. Děj je poměrně reálně napsaný, dalo by se věřit tomu, že by se to takto skutečně mohlo stát. Líbí se mi i ten určitý nádech tajemna, který tam vkládá víra "děduly" a Carmel v její domnělý dar, ale který tam ani příliš nepřekáží, jako by spíš do příběhu zapadal. A na závěr - popisy pocitů postav jsou brilantní, při čtení jsem poměrně chápala každý jejich krok. Pár věcí tam není dovysvětlených, zůstává pár otazníků, což svým způsobem asi jen přidává na atmosféře knihy. Dílo jako takové na mě velmi zapůsobilo, takže nemohu jinak než ostatním doporučit k přečtení.