S prázdnou kapsou kolem světa

S prázdnou kapsou kolem světa Originální název: Les cinq sous de Levaréde

Albatros - 1973
ISBN: 80-86274-33-0

Albatros (1973) 80-86274-33-0 150

Hlavním hrdinou tohoto románu je mladý pařížský novinář Armand Lavarěde, který se vydá s téměř prázdnou kapsou na dobrodružnou pouť napříč světadíly, aby získal miliónové dědictví. Ale odnáší si ze svě cesty daleko víc - poznání, že bohatství ani zdaleka neznamená všechno a že jsou v lidském životě věd a hodnoty mnohem, mnohem důležitější. Musí na své pouti splnit jedinou podmíairu, že objede svět vlastně s prázdnou kapsou, protože těch pět drobných mincí, které si smí vzít, představuje skutečně jen o málo víc než děravou kapsou. A protože ten příběh psal právě Paul d'Ivoi, je samozřejmé, že to bude cesta spletitá a plná dobrodružství: Armand cestuje na lodi i v balonu, vlakem i ponorkou, připlete se také do poslední etapy cyklistického závodu Tour de France, a to všechno absolvuje se svým úhlavním nepřítelem v patách a s přísným průvodcem po boku, protože někdo musí neúplatně dohlížet na splněníí základní podmínky. (Založil/a: slide)

Paul d' Ivoi Paul d' Ivoi
*25.10.1856 - †6. 9. 1915

Henri Chabrillat Henri Chabrillat
*1842 - †1893

zelvicka
  1. 3. 2011, 16:12
Kdykoliv vidím v antikvariátu vyskládané knížky z edice KOD (Knihy odvahy a dobrodružství), vždy mám chuť si jich odnést co nejvíce. Typická knížka série - charismatický hrdina, trocha faktů.
Je pravda, že jsem to četl určtitě dřív, než mi bylo 15, ale stálo to za to :)