Krajinou domova s holí poutnickou I.

Krajinou domova s holí poutnickou I.
Originální název: Krajinou domova s holí poutnickou I.

Moba - 2007
ISBN: 978-80-243-2678-8

Moba (2007) 978-80-243-2678-8 224

Spisovatel Jan Bauer se vydal napříč Českou republikou, aby se zastavoval na různých místech a vypravoval nám o nich pověsti, legendy a příběhy z dávné i méně dávné minulosti. První díl jeho putování začíná v nejzápadnější výspě Čech, na Chebsku, a zavede nás mj. na Plzeňsko, na Šumavu a také k jihočeských hradům, zámkům a rybníkům. Setkáme se v něm s mnoha zajímavými postavami našich dějin od vojevůdce Albrechta z Valdštejna, přes císaře Karla IV. a jeho přítele Buška z Velhartic až po rybníkáře Jakuba Krčína z Jelčan či básníka Julia Zeyera. Ale nebudou chybět ani nejrůznější nadpřirozené bytosti: skřítci, obři, čerti, vodníci či rožmberská bílá paní. Kniha není ani turistickým průvodcem, ani cestopisem, ale rozmarnou a navíc romantickou mozaikou vypravování inspirovanou českými dějinami a českou krajinou. (Založil/a: Milena)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945