Krajinou domova s holí poutnickou II.

Krajinou domova s holí poutnickou II.
Originální název: Krajinou domova s holí poutnickou II.

Moba - 2007
ISBN: 978-80-243-2894-2

Moba (2007) 978-80-243-2894-2 222

Druhý svazek pomyslného putování naší vlastí nás tentokrát zavede do středních Čech a do Prahy. Začneme na bájném Blaníku, v němž prý spí vojsko sv. Václava, a odtud budeme pokračovat Posázavím ke stověžaté matičce, přes Vyšehrad až na Pražský hrad, mineme hrady nad Berounkou a krajem dávného kmene Čechů dorazíme na Říp. Jak už tato trasa napovídá, opět nás čekají tajemné pověsti, vzrušující příběhy i rozmarné historky z dávné i bližší minulosti. Česká krajina jich nabízí na každém kroku dost a dost. Také tentokrát se setkáme s mnoha významnými osobnostmi, ať už těmi skutečnými, jako byli třeba sv. Prokop, Karel IV. či například Albert Einstein, nebo těmi vymyšlenými, jako jsou půvabná bojovnice Šárka, statečný vladyka Horymír a neohrožený kníže Bruncvík. Povíme si přitom, kde měly staré pověsti s nimi spojované svůj původ a zda v sobě dosud neskrývají nějakou nerozluštěnou záhadu. (Založil/a: Milena)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945