Milostné aféry minulých století

Milostné aféry minulých století
Originální název: Milostné aféry minulých století

Moba - 2007
ISBN: 978-80-243-2671-9

Moba (2007) 978-80-243-2671-9 224

Klasický příběh z českého dávnověku knížete Oldřicha a chudé pradleny Boženy se možná odehrál zcela jinak. Podobné podezření padá i na případ únosu urozené Jitky z svinibrodského kláštera Oldřichovým synem Břetislavem. V rozpacích zůstáváme nad králem Přemyslem Otakarem I., který se postaral o první panovnický rozvod v naší historii, když zapudil Adlétu Míšeňskou. A první známou královskou milenkou byla půvabná Anežka z Kuenringu, do níž se zakoukal Přemysl Otakar II. a zplodil s ní pozdějšího opavského vévodu Mikuláše. Dodnes nás vzrušuje milostný příběh vdovy po Přemyslu Otakarovi II. Kunhuty Uherské a předáka Vítkovců Záviše z Falkenštejna. Také Otakarův syn Václav II. si tuze potrpěl na ženy a zůstal po něm nejeden levoboček, kterým se stačil postarat o odpovídající zaopatření. O těchto a ještě mnoha dalších skandálech z českých dějin vypravuje první díl nové knižní řady Milostné aféry minulých staletí. (Založil/a: Milena)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945