Zběsilost

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Paseka - 2003
ISBN: 80-7185-558-8

Paseka (2003) 80-7185-558-8 240

Osmým románem Salmana Rushdieho a životním pocitem jeho hrdiny, pětapadesátiletého britského profesora indického původu Malika Solanky, proniká zběsilost hned v několika podobách: jako zdroj tvůrčí energie i násilných činů, jako motiv politických zvratů i důsledek zklamaných nadějí. Příběh Solankova osudového newyorského léta roku 2000 v prostředí milionářské prosperity, duchovní vyprahlosti a vykolejených citových vztahů je mistrným obrazem paradoxy nabitého světa na prahu nového století i novým potvrzením autorových jazykových a stylistických kvalit. (Založil/a: MrVogler)

culi
  2. 1. 2012, 14:39
Ze začátku se knížka vleče, ale pak se rozjede zápletka a čtenář dychtí po každé další stránce, aby pak nakonec zjistil, že zápletku si jenom vymyslel, jako sama hlavní postava. Jinak po psychologické stránce obsahu oceňuju sondu do rozervaných duší, se kterou se ale neztotožňuju. A ještě dodatek, chyběla mi neznalost reálii města a dějů v daném čase, kde se hlavní postava nachází a ještě musím podotknou, že tolik cizích slov, které jsem v životě neslyšela, bych také hledala málokde.